Vykročte k poznání zdravého interiéru cestou s podlahovinami Forbo Flooring Systems

Děti jsou naše budoucnost, a proto se vždy snažíme dělat pro ně to nejlepší a vést je životem tou správnou cestou. Kromě rodičů ve velké míře přispívá ke správnému rozvoji osobnosti dítěte i škola. Prostředí, ve kterém děti tráví značnou část svého dne. Je tedy na místě, aby se školy proměnily z šedých uniformních jednotek na příjemná místa vybízející k poznání. Když se podíváme na interiér školy jako takový, zjistíme, že kromě stěn zde důležitou roli hraje podlaha. Její správnou volbou můžeme interiér proměnit k nepoznání jak po stránce funkční, tak i estetické.

Začít můžeme rovnou u vstupu do budovy, kde by měla být určitě instalována čisticí rohož. Je vhodné instalovat funkční systém venkovní a vnitřní textilní čisticí zóny. Bylo prokázáno, že vstupní systém Coral zadrží až 95 % vnesených nečistot a vlhkosti. Tímto jednoduchým řešením ochráníte školu před šířením prachu, rizikem pádu na kluzné podlaze a zároveň uspoříte náklady na následnou údržbu krytin dále v budově.

Akustická podlahová krytina

Všudypřítomný hluk, který obtěžuje a narušuje soustředění dětí, je možné do značné míry eliminovat právě vhodnou podlahou. V úvahu zde přichází akustické krytiny, které dosahují kročejového útlumu až 19 dB. Mezi ověřené produkty s dlouholetou historií v oblasti redukce hluku patří Sarlon, výrobce Forbo Flooring System. Vyváženou skladbou krytiny Sarlon je dosaženo jak vynikajících akustických vlastností, tak i optimálního zbytkového otlaku při zatížení např. nožičkou nábytku. Na první pohled kolekce akustické krytiny Sarlon zaujme svou pestrobarevností, lehkou kombinovatelností struktur i žádanými jednobarevnými dekory.

Marmoleum

I do školního prostředí lze jednoduše přenést „kus přírody”, právě třeba v podobě přírodního linolea Marmoleum. Je až k nevíře, že z přírodních surovin jako jsou lněný olej, pryskyřice, vápenec, dřevitá moučka, přírodní pigmenty a jutová textilie vznikne tak trvanlivá a odolná podlaha, která vydrží 30 let i více. Marmoleum přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí. Je hygienické, přirozeně antibakteriální a antistatické. Díky šetrnému procesu výroby a vstupním surovinám je Marmoleum CO2 neutrální podlahou. Z široké palety více než 200 barevných dekorů a více než 15 odlišných designových struktur je vždy možné vybrat vhodný odstín pro každou třídu. Kombinací více struktur nebo odstínů můžeme barevně odlišit rozdílné zóny. Případně je možné do podlahy vyřezat vlastní vzor, logo, značky či symboly. I zde se nabízí otázka redukce všudypřítomného hluku. Akustické řešení poskytuje například Marmoleum Decibel s kročejovým útlumem 18 dB.

Nástěnkové linoleum

Nástěnky, vitríny i prezentační panely ke škole neodmyslitelně patří, neboť umožňují sdílet výtvory, myšlenky a nápady žáků. Společnost Forbo přichází s elegantním ekologickým řešením v podobě nástěnkového linolea Bulletin Board. Pro jeho výrobu je zapotřebí přidat kromě již zmíněných surovin také korkovou moučku. Ta poskytne materiálu houževnatost, díky které se možné vpichy po připínáčcích zacelí. Formát rolí umožnuje vytvořit libovolné tvary nástěnek, případně obložit materiálem Bulletin Board stěny nebo dělicí příčky. Chceme-li zachovat linii přírodního linolea, můžeme také pro nábytek zvolit nábytkové linolem Desktop. Ceněno je pro své estetické vlastnosti a příjemný pocit při dotyku.

Ať již zvolíte libovolný produkt z portfolia společnosti Forbo, můžete si být jisti jeho kvalitou, dlouhou životností, trvale udržitelným způsobem zpracování a závazkem ke zdraví jednotlivce. Vzájemná kombinace produktů jednoho portfolia zaručí perfektní barevné propojení a vkusné sladění výsledné podoby školního interiéru.

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy FORBO