Vyměňte nevyhovující okna za nová!

Už desetiletí jsou po celém světě montována střešní okna. Postupem doby stárnou a ztrácejí svou funkčnost. Mnohá již nesplňují požadavky zákazníků jak vzhledově, tak esteticky a většinou nevyhovují ani novým požadavkům na tepelnou ochranu budov. Nová okna splní nejen současné požadavky, ale zpravidla přinesou i novou užitnou hodnotu.

S ohledem na životní prostředí byly po roce 2004, kdy vstoupil v platnost Kjótský protokol, stanoveny nové předpisy týkající se tepelné ochrany budov, které stanoví minimální požadavky pro střešní okna a které se postupně zpřísňují. Vedle se zvyšují i požadavky na zabezpečení oken proti vloupání, střešní okna nevyjímaje, nebo požadavky na nové estetické vlastnosti.

To jsou úřední argumenty, avšak pro výměnu starých střešních oken za nová hovoří možná nejvíce měnící se požadavky uživatelů či majitelů domů či podkrovních bytů. Zejména české předpisy řeší jen okrajově (jako součást tepelné ochrany), neúčinně nebo vůbec problematiku letního přehřívání podkrovních interiérů. Ta však je často klíčová a její správné řešení vyžaduje pochopit fungování silných sálavých dějů.

Výměna od firmy FAKRO

Střešní okna určená pro výměnu jsou vyráběna v rozměrech, u kterých je rozměr vnitřního ostění (SDK drážek) stejný jako u starých oken. Toto řešení umožňuje instalovat nové střešní okno přesně na tom místě, na kterém bylo namontováno staré, a díky tomu zůstane celé vnitřní ostění neporušeno. Výhodou je pak např. možnost ponechání starého obložení interiéru a tím snížení nákladů na výměnu střešních oken. Kompletní výměna oken proběhne snadno a rychle a navíc bez velkého nepořádku a všudypřítomného prachu.

Nová užitná hodnota

Je důležité, že nová okna FAKRO mohou jednoduše a rychle nahradit i stará okna jiných výrobců. A že novými okny investor či uživatel získává novou hodnotu, například:

  • nové, moderní a výkonnější okno,
  • vyšší úspory energie,
  • lepší vnitřní pobytové klima v létě i v zimě,
  • vyšší bezpečnost před vloupáním,
  • pohodlnější ovládání okna, včetně automatického větrání,
  • nový vzhled podkroví,
  • u okna s roletou vyšší ochranu před slunečními zisky,
  • a další...
Autor:
Foto: Archiv firmy