Vyměňte staré radiátory za nové

Jednou z možností, jak minimalizovat spotřebu energie, je montáž úsporné a efektivní otopné soustavy. Česká společnost KORADO nabízí kvalitní desková otopná tělesa značky RADIK KLASIK-R, která jsou nejen elegantní, ale výrazně ovlivňují spotřebu energie a jsou vhodná pro výměnu za článkové litinové nebo ocelové radiátory.

Znáte to! Hledáte brýle a přitom je máte na hlavě... Podobné je to i s hledáním cest k úspoře energie. Média denně informují o programech a trendech k energeticky úspornému bydlení a vy se denně díváte na vaše staré litinové radiátory. Často s pocitem, že radiátory jako celek už zřejmě řekly v oblasti úspor své poslední slovo a trendy jsou dnes „někde jinde”. Jako vždy je to trochu jinak...

Snadná a rychlá výměna

Směrem úsporných a z hlediska tepelné pohody velmi komfortních radiátorů se vydala i společnost KORADO, náš největší výrobce radiátorů. Při velmi nízkých investicích do nových radiátorů se velmi razantně zkracuje doba návratnosti investovaných finančních prostředků, zvyšuje se účinnost a pohodlí tepelných soustav s radiátory.

To vše při nabídce velkého množství designových variant radiátorů. A pokud přidáme poslední trumf, se kterým radiátory KORADO přichází – velmi jednoduchou a rychlou výměnou starých radiátorů za nové - dostává tvrzení Asociace evropského topenářského průmyslu jasné obrysy.

Technické parametry radiátorů RADIK KLASIK-R
Výška H600 mm
Délka L400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 2300, 2600, 3000 mm
Hloubka B
Typ 20 R66 mm
Typ 21 R66 mm
Typ 22 R100 mm
Typ 33 R155 mm
Připojovací roztečh = 500 mm
Připojovací závit4 × G1/2 vnitřní
Nejvyšší přípustný provozní přetlak1,0 MPa
Nejvyšší přípustná provozní teplota110 °C
Standardní barevný odstínbílá RAL 9010
Připojení otopného tělesalevé nebo pravé boční

Moderní radiátory

Dnes se v souvislosti s úsporou energie mluví o zateplování fasád či výměně oken, ale co dělat v případě, že máte slušně zateplený dům nebo byt, vaše okna také odpovídají požadavkům a účet za vytápění je pořád dost vysoký? Při hledání je potřeba „přejít” z exteriéru do interiéru. A tam je dnes prokazatelně velmi efektivní cestou úspory nákladů výměna starých radiátorů za nové. Moderní radiátory totiž představují vysoce výkonný a bezproblémový vytápěcí systém a je možné je kombinovat se všemi moderními topenářskými technologiemi a obnovitelnými zdroji energie.

Článkový a deskový radiátor

Univerzální použití

Takový je i názor Asociace evropského topenářského průmyslu EHI, reprezentanta předních evropských výrobců v oblasti vytápění a 14 národních průmyslových asociací z členských zemí EU, Lichtenštejnska a Švýcarska.

V čem tkví podstata tohoto tvrzení? Chcete-li pomocí nových technologií získat optimální energetickou efektivitu tepelných zdrojů, je nutné používat nízké systémové teploty (50/30 °C) a nízké objemy vody v otopné soustavě, abyste mohli rychle regulovat její parametry. To samozřejmě staré radiátory neumožňují. Nové moderní ale ano.

A nové moderní radiátory si výborně rozumí i s dobře známými tepelnými čerpadly nebo kondenzačními kotli. Radiátory se také hodí do každé budovy a ke každému topnému systému a zajišťují vysoký stupeň účinnosti. Radiátory navíc poskytují – a to bez jakéhokoliv problému – vhodné řešení pro každou modernizaci.

Vhodné modely

Deskové otopné těleso v provedení RADIK KLASIK-R je upravené pro rychlou náhradu článkových litinových nebo ocelových radiátorů s připojovací roztečí 500 mm. Umožňuje levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy a konstrukcí je určeno pro otopné soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem.

Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařena šest příchytek. Protože si u nového radiátoru můžete vybrat jeho hloubku a délku, doporučuje se před výměnou přesně seznámit s umístěním nového radiátoru.

Deskové otopné těleso RADIK VK

Záruka a kvalita

Firma KORADO má certifikovaný systém řízení jakosti podle ISO 9001:2000 a výrobky RADIK jsou hodnoceny národními značkami kvality na nejnáročnějších evropských trzích. Použité laky a zejména používaná metoda zaručují dokonalou odolnost proti korozi a stálobarevnost bez nutnosti obnovování nástřiku.

Firma KORADO pět let od data prodeje ručí za těsnost a za udávané hodnoty tepelných výkonů deskových otopných těles umístěných v teplovodních soustavách. Tělesa RADIK lze navíc montovat v původním ochranném obalu. Ochranná fólie se odstraňuje až po dokončení všech stavebních prací a radiátor je čistý a nepoškozený.

Zkuste se i vy přesvědčit o velkém potenciálu energetických úspor prostřednictvím výměny radiátorů. Na stránkách www.korado.cz najdete řadu materiálů, grafů a studií, které ukazují, že investovat do výměny radiátorů má smysl. Nemusíte hledat řešení někde jinde, ostatně máte jej každý den přímo na očích...

Autor: Pavel Herman
Foto: Archiv firmy