Výrobky pro alternativní zdroje vytápění v prodejně společnosti ABX

Evropský průkopník a český leader ve výrobě krbových a kachlových kamen, krbových kamen s výměníkem a krbových vložek, firma ABX, spol s r.o., přichází nejen stále s novými výrobky, ale rovněž zkvalitňuje služby pro své zákazníky. Proto pro širokou veřejnost otevřela i svoji maloobchodní prodejnu.

Prodejna se nachází ve Varnsdorfu v Kostelní ulici č.p. 3406, hned vedle závodu společnosti, a nabízí svým zákazníkům ke zhlédnutí, ale rovněž i k zakoupení nejen všechny základní typy krbových a kachlových kamen a krbových vložek, které vyrábí, ale také například řadu doplňků. Nechybí ani profesionální poradenství z oblasti vytápění obytných prostor, což jistě v dnešní uspěchané době každý ocení.

  • Otevírací doba: pondělí až pátek od 8.00 do 11.00 hod. a od 11.30 do 16.00 hod.
  • Kontaktní osoba: pani Dana Lieblová
  • Telefon v provozní době: +420 602 478 222
  • E-mail: dana.lieblova@abx.cz

Prodejna, odraz firemní historie

Při vstupu do prodejny nadchne každého návštěvníka atmosféra firemní historie a kultury. V presentačních prostorách naleznete řadu výrobků z širokého spektra výrobního programu společnosti (krbová a kachlová kamna, kamna s TV výměníkem, kuchyňské sporáky).

Na protilehlé straně vchodu běží na plasmové obrazovce filmová smyčka, na které můžete vidět základní technologický postup výroby krbových kamen, což jistě zaujme každého, kdo se zajímá o podstatu zpracování a výroby těchto zdrojů tepla.

Milovníky historie zajisté nadchnou staré typy kamen, jež se vyráběly na začátku minulého století a stále jsou na nich patrné prvky, na které navazuje i výroba těchto produktů v dnešní době. Každý návštěvník zde určitě nalezne výrobek podle svých potřeb a představ. Je však třeba mít jasnou představu, jaký typ výrobku požadujete, potom prohlédnout výrobní řadu tohoto typu a vybrat si podle vkusu a možnosti interiéru.

Technické poradenství

Společnost ABX vsází nejen na širokou nabídku produktů, které vyrábí, ale také na kompletní technický servis a poradenství. Při výběru a potenciálním rozhodnutí o koupi výrobku na prodejně vám vyškolený personál obchodu poradí s určením pro vás vhodných technických parametrů. Základem je vybrat takový výrobek, aby splňoval potřebný jmenovitý výkon.

Další službou zákazníkům je i zadání požadavku ke zpracování projektů pro vytápění. Společnost ABX je sice sama neprovádí, ale roky spolupracuje s firmou TOPRON s.r.o. a JS stavby s.r.o. V prodejně kontakty na firmy získáte a následně můžete domluvit například projekt na zapojení krbových kamen s TV výměníkem do stávajícího otopného systému a to paralelním zapojením kamen se stávajícím zdrojem tepla.

Na závěr je nutno říci, že před koupí vhodného výrobku si nejdříve zjistěte objemovou velikost vytápěných prostor a tepelné ztráty prostorů. Následně potom můžete řešit jmenovitý výkon výrobku.

Ostatní služby

V podnikové prodejně se samozřejmě dá koupit i kompletní příslušenství ke krbovým kamnům, jako jsou například kouřovody, krbové nářadí a skleněné podložky pod kamna.

Standardem je internetový eshop, který spadá pod správu maloobchodní prodejny. Na internetových stránkách společnosti, jejichž součástí eshop je, jsou k nahlédnutí všechny výrobky společnosti. Vyberete-li ten vámi požadovaný, můžete koupi zrealizovat pomocí internetového obchodu.

Neposlední službou zákazníkům je zajištění dopravy koupených kamen k zákazníkům.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte oslovit personál maloobchodní prodejny a to přímo na pevné nebo mobilní telefonní lince, nebo pomocí emailu. Kontaktní osobou pro prodejnu je paní Lieblová, která vaše dotazy zodpoví, případně doporučí aktuální řešení nebo potřebný technický servis.

Krátce z historie společnosti

Historie výroby krbových kamen na severu Čech a zřejmě v celém tehdejším Československu započala v 80. a 90. letech 20. století. V té době současní společníci společnosti ABX s.r.o. Rumburk, ještě jako zaměstnanci podniku místního hospodářství Rukov Rumburk, rozvíjeli a realizovali topenářskou výrobu například kotlů Dakon, přímotopných a akumulačních elektrokotlů, radiátorových článků a dalších výrobků.

V roce 1987 současný jednatel společnosti Jaroslav Vomela se svými spolupracovníky v provozovně Rukov-Jiřetín pod Jedlovou zahájil vývoj a výrobu prvních krbových kamen. Díky dlouholetým zkušenostem v topenářské výrobě se velmi brzy podařilo zvládnout výrobu krbových kamen. Po privatizaci podniku Rukov-Rumburk v roce 1992 se současní společníci ABX dohodli na založení vlastní firmy bez zahraniční majetkové účasti. Výrobu zahájili s dvaceti zaměstnanci a roční produkce čtyř typů kamen dosahovala celkově cca 300 ks. Krbová kamna nebyla na českém trhu známa, a tak první výrobky putovaly do zahraničí. Teprve postupem času si krbová kamna našla místo na českém trhu a dnes tvoří tuzemský prodej asi jednu třetinu celkového prodeje společnosti.

Dnes společnost působí na trhu více jak 20 let a zaměstnává přes 300 zaměstnanců ve výrobních provozech v Rumburku, ve Varnsdorfu a Starých Křečanech. Roční produkce kamen v posledních letech přesahuje hranici 30 000 ks. Kromě České republiky jsou významnými odběrateli zákazníci v celé Evropské unii.

Všechna vyráběná kamna jsou konstruována na principu „dvojího spalování” primárního a sekundárního vzduchu a u nové řady výrobků je již využíván princip „trojího spalování” s terciárním vzduchem. Navíc u vybraných typů firma používá jí patentovanou automatickou regulaci poměru primárního a sekundárního vzduchu.

Srdečně vás zveme k návštěvě našeho stánku na veletrhu INFOTHERMA, který se koná ve dnech 14.−17. ledna 2013 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

1 Redakčně upravila a z tiskových podkladů společnosti ABX, spol. s r.o. doplnila Mgr. Helena Hejhálková
Autor:
Foto: Archiv firmy