Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výstava stavebních materiálů a technologií Stavitel 2013

Ve dnech 15. až 17. února 2013 výstaviště Lysá nad Labem uspořádá v pořadí již 19. ročník národní výstavy stavebních materiálů a technologií s názvem Stavitel 2013, kterou doprovází výstava Regiony – společná výstava měst, obcí, mikroregionů, podnikatelů, zaměřená na regionální rozvoj, projektů sdružování obcí, aktivit místních akčních skupin či projektů čerpání finančních zdrojů z programů Evropské unie.

Osmnáct předchozích ročníků výstavy Stavitel, prokázalo opodstatnění a budoucnost této veletržní akce. Odborníci, podnikatelé, majitelé stavebních firem, projektanti a pracovníci stavebních profesí, ale i lidé, kteří staví nebo které teprve čeká přestavba nebo rekonstrukce bydlení, zde pravidelně hledají inspiraci a možnosti řešení jejích stavebních záměrů. Na své si přijdou i lidé, kteří shánějí třeba jen drobnosti k renovacím či přestavbám, stejně jako domácí kutilové a chalupáři.

Soutěžní přehlídka řemesel

Nepostradatelnou a divácky atraktivní součásti výstavy je i tradiční soutěžní přehlídka řemesel SUSO v níž se představí obory zedník a truhlář. Generálním partnerem soutěže je firma Wienerberger cihlářský průmysl. Jsme rádi, že můžeme navázat i na tradici celorepublikové soutěže žáků SOŠ a SOU v oboru instalatér. Hlavním organizátorem soutěže je Cech Instalatérů ČR, partner výstavy Stavitel.

Regiony 2013

Dvanáctá společná výstava měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů nabídne návštěvníkům pestrou paletu nabídky domácího cestovního ruchu, cykloturistiky, agroturistiky, přírodních zajímavostí, architektonických památek, ubytovacích a stravovacích zařízení a vydavatelských aktivit.

Nemalou mírou se budou prezentovat obce a města svým regionálním rozvojem, rozvojem venkova, příklady sdružování obcí do mikroregionů, aktivit místních akčních skupin, prezentací občanské vybavenosti, úpravou veřejných prostranství, budováním cyklostezek či projekty čerpání finančních zdrojů z programů evropské unie. Doprovodný program se bude odvíjet jak v rovině odborné určené především starostům obcí a členům samospráv, tak se zaměřením kulturně – společenským.

Dovolujeme si vás proto pozvat 15 až 17. února 2013 na půdu výstaviště v Lysé nad Labem na další ročníky výstav STAVITEL a REGIONY české republiky. Více na stránkách www.vll.cz.

Autor: Helena Gmuzdková
Foto: Archiv redakce