Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výstava stavebních materiálů na ČVUT

Společnost PSM CZ pořádala ve dnech 5. a 6. 10. 2011 v prostorách ČVUT v Praze-Dejvicích již 4. ročník specializované výstavy pro studenty ČVUT a další odborné školy a stavební odbornou veřejnost. Celá akce probíhala pod záštitou děkana Fakulty stavební a děkana Fakulty architektury.

Téměř padesát firem na dvoudenní akci představilo studentům aktuální novinky své produkce. Zájem, především první den, byl obrovský, o čemž svědčí rozdané prospektové materiály u většiny firem.

Nové informace nejen pro studenty

Hlavním smyslem výstavy bylo představit a podat informace o nových stavebních materiálech, systémech, výrobcích, technologiích, stavebních konstrukcích, vybavení staveb, atd. studentům ČVUT a projektantům, kterých se dostavila téměř stovka, ale i architektům a stavebním inženýrům. Výstava, kterou zahájil jednatel společnosti PSM CZ Ing. Zdeněk Mirvald a za ČVUT prof. Ing. Petr Hájek, CSc., byla umístěna v hlavním atriu budovy ČVUT.

Výstavu zahájili Ing. Zdeněk Mirvald a prof. Ing. Petr Hájek, CSc.

Vystavující firmy

Mezi vystavujícími firmami bylo možné vidět stánky např. společnosti BEST, Betonové stavby – Group, BOSCH Termotechnika – Divize JUNKERS, CIUR, HELUZ cihlářský průmysl, HENKEL ČR, HÖRMANN ČR, KB – BLOK systém, KM Beta, RHEINZINK ČR, ROTO stavební elementy, DIVIZE ISOVER, SGCP, DIVIZE WEBER, SGCP, VP trend, WIENERBERGER cihlářský průmysl, ŽDB GROUP – závod VIADRUS a mnoho dalších.

Výstava byla přínosem jak pro návštěvníky, většinou studenty, kteří si mohli své teoretické znalosti doplnit praktickými ukázkami, tak pro pracovníky zúčastněných firem, kteří mohli prezentovat své výrobky na akademické půdě.

Část výstavy v hlavním atriu budovy ČVUT
Autor: Ing. Zdeněk Mirvald
Foto: Archiv firmy