Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Výstava Střechy a Stavba 2015

Ve dnech 26.–28. února 2015 proběhne výstava Střechy a Stavba 2015 v Ostravě na Výstavišti Černá louka. Kromě tradiční výstavy střešních, zdících a jiných krytin či stavebních materiálů zde budou pro návštěvníky připraveny také dvě novinky, a to sekce Studny a Chaty a chalupy.

Co pro Vás máme připraveno

Odborná výstava Střechy a Stavba 2015 bude již po 24. prezentovat aktuality a trendové výrobky ze stavebnictví. Uvidíte zde střešní krytiny, zdící, zateplovací a izolační materiály, dále se můžete těšit na stavební technologie, technická zařízení budov apod.

Všichni dobře víte, že každý ročník je něčím ojedinělý, ani letos jsme se nezapomněli zaměřit na něco nového. A tyto novinky budou rovnou dvě. Tou první je sekce Studny – ptáte se proč? Protože již od starověku byly studny nedílnou součástí mnoha obydlí. A to z důvodu zásobení vodou. V dnešní době je to stále téma, které je nutné řešit. Voda byla, je a bude vždy pro člověka velice důležitá, proto se zde dozvíte jak postavit studnu, jak vybrat to správné technické provedení a také jak se o svou studnu starat. Druhou specialitou na této výstavě budou Chaty a chalupy – tady ani nemusíme zmiňovat, že chataření je vášní mnoha spoluobčanů. A kdo tuto vášeň nemá, určitě po návštěvě naší výstavy alespoň zjistí, zdali ji do budoucna získá či ne.

V rámci doprovodného programu pro Vás máme připraveno opravdu mnoho zajímavostí, například odborná přednáška Studna od A do Z. Přednášející budou doc. Ing. Arnošt Grmela, CSc. a doc. Ing. Naďa Rapantová, CSc., dále poradny na téma obklady, dlažby, energetická úspora budov, novinkou bude inspektor nemovitostí. Nenechejte si tedy výstavu Střechy a Stavba 2015 v posledním únorovém víkendu uniknout.

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba

  • 26.–27. 2. – od 10.00 do 18.00 hod.
  • 28. 2. – od 10.00 do 16.00 hod.

Cena vstupného:

  • Dospělí: 50 Kč.
  • Důchodci, děti, studenti, ZTP: 30 Kč.
  • Hromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob): 20 Kč.
  • Platí VIP karta 2015.

O Výstavišti Černá louka

Výstaviště se nachází v centru města poblíž Masarykova náměstí. V pěti hektarovém areále je umístěno devět objektů, z toho dva výstavní a kongresové pavilony. Ostatní slouží realitní činnosti. Venkovní plochy a travnatá zóna poskytují návštěvníkům i obyvatelům centra města místo pro odpočinek. Hlavní výstavní pavilon A disponuje hrubou výstavní plochou 6300 m2. Ročně se na výstavišti koná téměř 100 výstav, konferencí, seminářů a jiných kulturně společenských akcí.

Budeme se na Vás těšit

Vaše

Výstaviště Černá louka – Ostrava

Autor: Ing. Marcela Pechálová
Foto: Helena Hejhálková