Výtahy pro každý dům

Potřebujete postavit spolehlivý výtah a hledáte lidi, kteří mají v oboru mnohaleté zkušenosti, nebojí se jít do nových věcí a stojí za nimi řada kvalitních realizací? Potom vám představíme pana Pavla Vejse a jeho firmu DOMOVNÍ VÝTAHY s.r.o.

Pan Pavel Vejs staví výtahy již 21 let a při našem rozhovoru nám řekl, že to je jediné, co opravdu umí. Již před mnoha lety si totiž uvědomil, že doprava a přesun osob mezi jednotlivými podlažími budov byla a vždy bude aktuální, začal hledat optimální řešení pro vertikální dopravu osob a tím byly právě výtahy.

Dnes jeho firma dokáže najít řešení výtahů pro různé typy budov, pro budovy nově postavené nebo stávající, budovy a stavby určené pro komerční a rezidenční účely.

Domovní výtahy

Pro střední zdvihy firma dodává osvědčené modely osobních elektrických nebo hydraulických výtahů a to v žádaném provedení a kvalitě. Pro menší stavbu nabízí malý typ osobního výtahu. Tímto inovačním krokem vám může nabídnout levnější variantu a lehkou konstrukci osobního výtahu. Toto kompaktní zařízení nazývá „Domovním výtahem” a zařízení je určené pro menší zdvihy.

Technologie malého domovního výtahu je v mnoha ohledech přizpůsobena pro Váš byt, bytový dům s nízkým počtem podlaží, kde se dříve výtahy neinstalovaly, RD nebo vilu. Výsledkem instalace je snadná doprava osob mezi podlažími malým výtahem vyrobeným podle vašich představ. Ideální řešení dopravy osob je navíc spojené s architekturou objektu. Vertikální doprava domovním výtahem je také často realizována v budovách veřejně přístupných a budovách občanského vybavení jako rychlé a jednoduché řešení bezbariérového přístupu.

Moderní technologie

Výtahy jsou vybaveny kompaktními lanovými pohony s motory osazenými permanentními magnety, nebo pohony klasickými převodovými v moderním provedení a s vyšší účinností. Výtahy firma dodává se strojovnou nebo v provedení bez strojovny. Dalším řešením mohou být také flexibilní pohony hydraulické. U těchto hydraulických výtahů dnes firma umí dodat nové řízení s měničem frekvencí, které zajistí vysoký komfort jízdy v tišším a plynulejším provozu agregátu. Z tohoto důvodu se také podařilo razantně snížit energetické nároky hydraulických agregátů.

Úsporná řešení

Výrobky od firmy DOMOVNÍ VÝTAHY s.r.o. jsou efektivní a ekologické. A díky novým a energeticky šetrným pohonům ještě o 30 % energeticky méně náročné. Další vylepšení, které výtahy mohou mít, jsou například nová LED osvětlení kabin, chytré řízení výtahů procesory, individuální nastavení, Standy– úsporné klidové režimy – EKO Drive a další. K systému si můžete objednat také rekuperaci elektrické energie. Všechna tato nová opatření snižují energetickou náročnost při zachování vysokého komfortu jízdy.

Design a architektura

Instalace těchto výtahů jsou určeny do uzavřených šachet. Výtahové šachty mohou být klasické zděné nebo betonové. Instalaci lze také provést do ocelové konstrukce šachty, kterou je možno dodat s výtahem. Tyto lze instalovat v interiéru a exteriéru budovy. Vybavení výtahů (výtahových kabin, dveří, opláštění šachet atd.) a další zpracování je vždy předmětem společné dohody se zákazníkem.

Závěr

Firma je schopna uspokojit nejen vaše požadavky na běžné materiálové provedení, ale také na atypická provedení s vyššími nároky na design. Spolupráce s architekty při výběru materiálů a při návrhu konečného designu výtahu je samozřejmostí a je nabízena v rámci každé zakázky.

Více se o firmě a jejich realizacích můžete dočíst na www.domovnivytahy.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy