Významná ocenění sádrokartonových desek Glasroc H a RigiStabil

Již více než dvacet let se používají v České republice sádrokartonové desky pod značkou Rigips a každoročně jsou na trh uváděny další novinky. Kvalitu výrobků potvrzují také mnohá ocenění, kterých se jim dostává. A nejinak je tomu u speciální sádrokartonové desky Glasroc H a univerzální konstrukční desky RigiStabil.

Speciální stavební sádrokartonová deska Glasroc H získala v soutěži Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství, pořádané Českou stavební akademií, Zlatou medaili a konstrukční deska RigiStabil se umístila na prvním místě v čtenářské hlasovací soutěži TOP PANEL 2014 v kategorii Vybavení interiéru.

Ing. Petr Antl, marketingový ředitel Divize Rigips společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., přebírá cenu

Speciální stavební deska Glasroc H

Zlatou medaili udělila odborná porota soutěže za výjimečné technické parametry, poskytující spolehlivé řešení pro dlouhodobě vlhké a mokré prostory. Oproti tradičnímu zdivu a cementovým deskám, které jsou do vlhkých prostor používány, přináší Glasroc H nadstandardní výhody. Je přibližně o 30 % lehčí než cementové desky, proto se s ní lépe manipuluje. Kromě toho dosahuje vynikajících hodnot zvukové izolace a nízké míry roztažnosti materiálu. Ve srovnání s cementovými deskami se jedná o téměř dvojnásobně větší úseky.

Desky Glasroc H

Kromě výrazné odolnosti proti vodě a vlhku deska Glasroc H neobsahuje žádný organický komponent, který by mohl představovat živnou půdu pro plísně. Disponuje extrémně nízkou nasákavostí a splňuje vysoké nároky na požární odolnost. Glasroc H je tedy ideálním stavebním komponentem například do průmyslových prádelen či velkokapacitních vývařoven, interiérů s trvalým výskytem vody, ke kterým se řadí haly plaveckých bazénů, veřejné sprchy ve sportovních zařízeních a wellness centra, dále do provozů mytých tlakovou vodou, prostor s kolísavou teplotou a vysokou vlhkostí, ale i do míst se zvýšeným rizikem vzniku plísní, jako je ostění střešních oken.

Systém Glasroc H je vhodný zejména do mokrých a vlhkých prostor

Konstrukční desku RigiStabil

RigiStabil je konstrukční sádrokartonová deska s všestranným využitím. Je ideální jako univerzální stavební deska pro rekonstrukce i nově postavené stěnové a stropní konstrukce v interiérech. Rovněž najde bohaté uplatnění ve vnitřních a vnějších konstrukcích dřevostaveb. Je vhodná do prostor se zvýšenou vlhkostí a umožňuje řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou a protipožární odolnost.

Desky RigiStabil

Deska RigiStabil se kromě vysoké únosnosti – lze na ni zavěsit předmět o hmotnosti až 80 kg – vyznačuje vysokou ohybovou pevností, díky čemuž může být použita v podmínkách, kde bude vystavena náročnému mechanickému namáhání. Deska je zdravotně nezávadná a lze ji též bez problémů použít v prostorách se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, jako například v koupelnách a kuchyních. Splňuje rovněž požadavky na vyšší požární odolnost. Nižší hmotnost desky a ekonomickou výhodnost ocení realizátoři i investoři.

Systém RigiStabil je vhodný pro rekonstrukci interiérů

Soutěž TOP PANEL 2014, na které RigiStabil získala první místo, byla vyhlášena v rámci doprovodných akcí výstavy PRAGOINTERIER. Samotné hlasování probíhalo prostřednictvím portálu www.bydletvpanelu.cz, kde byly přihlášené produkty a služby průběžně uveřejňovány.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy