Vzduchotechnické novinky od společnosti 2VV pro rok 2014

Žádný člověk se neobejde bez vzduchu a to stejné platí i o budovách. To je také důvod, proč každoročně přichází společnost 2VV na trh se zajímavými novinkami. Ty letošní prezentovala v březnu 2014 společně se společností Multi-Vac na výstavě AquaTherm v Praze.

Společnost 2VV v druhé polovině roku 2013 uvedla na trh hned několik nových produktů, které zkvalitní váš životní standard. Rok 2014 navíc odstartovala s výrobkem ALFA 95 a další na sebe nenechají dlouho čekat.

Rekuperační jednotky VENUS

Od druhé poloviny roku 2013 jsme se na trhu mohli setkat například s novou ucelenou a kompaktní řadou rekuperačních jednotek VENUS, která bude mít svého zástupce také na výstavě a která pokrývá veškeré potřeby nuceného větrání se zpětným získáváním tepla, a nabízí tak skvělou kvalitu s inovativním technologickým řešením za velmi příznivou cenu.

Rekuperační jednotka VENUS

Rekuperační jednotka Venus je nabízena hned ve dvou verzích, přičemž základní verze Venus Ready je dodávána s AC motory a umožňuje jak externí ovládání spínače, tak i ovládání rychlosti ventilátoru. Venus Comfort je navíc možné získat také s EC motory a integrovaným předehřevem.

Ovladač k rekuperační jednotce VENUS

Jednotky VENUS jsou vybaveny pokročilou regulací, kterou lze ovládat nejen manuálně, ale je možné přepnout i do automatického režimu ventilace. V kombinaci se senzory kvality ovzduší je jednotka VENUS schopná zajistit ideální větrání prostor a výrazně tak snížit náklady na vytápění či chlazení objektu.

Vzduchové clony

Další z novinek od 2VV, která se v loňském roce objevila na trhu, je mimořádně atraktivní řada vzduchových clon ESSENSSE, která nabízí kompletní pokrytí komerčních aplikací a může se pochlubit celou řadou inovací a unikátních technologií.

Klíčové parametry této clony jistě ocení každý její uživatel, jedná se totiž o vysoký vzduchový výkon, nízkou hlučnost, atraktivní design, nízkou spotřebu, variabilitu a široké možnosti, které nabízí ovládání, pod záštitou renomé značky 2VV. Vzduchová clona ESSENSSE je nabízena ve třech typech dle výkonu (A, B, C) v provedení elektrická, vodní, studená a ve třech délkách 1; 1,5; 2 m. Unikátní technologie, použité na této cloně, jako jsou například výfuk = Straw systém a nasávací kryt = FACE 2 in 1, by si neměl na výstavě AquaTherm nechat ujít žádný z fanoušků vzduchotechniky.

Vzduchová clona ESSENSSE

Členem rozrůstajícího se portfolia 2VV je také nová generace podhledové vzduchové clony FINESSE, která přináší spojení výhod předchozí generace s novým designem a konstrukčními inovacemi. Je důležité říci, že FINESSE je mimořádně efektivní a diskrétní řešení pro instalaci clony do podhledů a závěsných stropů vhodné především pro komerční aplikace.

Z loňských novinek, které se sice na výstavě neobjeví, ale přesto je nesmíme opomenout, je vzduchová clona BASIC, která přináší řešení pro malé aplikace (např. fast foody, trafiky, výdejní okénka atd.), kde je požadavek na clonění malého otvoru s přímým proudem teplého vzduchu.

Rekuperační jednotka ALFA 95 – novinka 2014

První novinkou roku 2014 je v portfoliu společnosti 2VV rekuperační jednotka ALFA 95, která bude zároveň na výstavě zastoupena v obou svých provedeních, a to ve verzi horizontální i vertikální.

Rekuperační jednotky této modelové řady jsou navrženy jak pro venkovní, tak i pro vnitřní instalaci v komerčních prostorách a jsou tedy vhodným řešením do míst, jako jsou například obchody, kanceláře, bary, restaurace, nebo sportovní centra. K dostání jsou ve čtyřech velikostech verze horizontální (800–3500 m3/h) a šesti velikostech verze vertikální (800–6000 m3/h). Tento rozsah velikostí průtoků vzduchu vychází z většiny požadavků na rezidenční i komerční ventilaci s rekuperací tepla.

Rekuperační jednotka ALFA 95 v horizontálním provedení
Rekuperační jednotka ALFA 95 ve vertikálním provedení

Jednotka ALFA 95 je vybavena automatickou regulací, která zajišťuje vždy nejefektivnější ventilaci a je nabízena s vysoce účinnými EC ventilátory. Na trh přichází buď ve studené verzi, nebo s možností topení v podobě integrovaného vodního nebo elektrického dohřevu či externího elektrického předehřevu.

Ovladač rekuperační jednotky ALFA 95

Jednou z hlavních výhod jednotek ALFA 95 je úspora nákladů na vytápění a klimatizování prostor, z toho důvodu je srdcem každé jednotky vysoce účinný hliníkový protiproudový rekuperátor, s účinností až 93 %. Tento rekuperátor splňuje přísnou normu Eurovent.

¹) Redakčně upraveno
Autor: Helena Kejzlarová
Foto: Archiv firmy