Wilo-Yonos PICO

Čerpadlo nové generace Wilo-Yonos PICO umožňuje maximální komfort při montáži a při nastavování provozních parametrů. Činnosti potřebné k montáži a nastavení zabírají nyní mnohem méně času a snižují počet servisních prohlídek.

Jedná se o nejlepší mokroběžné, oběhové čerpadlo s elektronicky komutovaným, úsporným motorem ECM odolným proti zablokování. Velký záběrový moment umožňuje automatické odblokování rotoru po odstávce čerpadla. Nejdůležitější přednosti se dají shrnout slovy: integrovaný systém regulace a možnost dodatečného manuálního odvzdušnění, tradiční spolehlivost a kvalita.

Technické údaje:

 • Index energetické účinnosti (EEI): ≤ 0,20
 • Teplota dopravovaného média: –10 °C až +95 °C

  při teplotě okolí do +40 °C
  –10 °C až 110 °C
  při teplotě okolí do +25 °C

 • Síťová přípojka: 1~230 V, 50 Hz
 • Připojení na závit: Rp ½, Rp 1 a Rp 1¼
 • Stupeň krytí: IPX 2D
 • Max. provozní tlak: 10 bar

Snadné nastavování

Jednoduché a zároveň přesné nastavení provozních hodnot odlišuje novou generaci Yonos PICO od dostupných konkurenčních čerpadel. Technologie „zeleného ovládání-tlačítka” a intuitivní ovládací prvky zajišťují jednoduché nastavení příslušného provozu. Pokud je čerpadlo zabudováno do topné soustavy s radiátory, je nutné nastavit zelený knoflík na modré pole na levé straně. Nastavení potom závisí na počtu radiátorů v domě a zvoleném modelu čerpadla.

Oběhové čerpadloPočet radiátorů
Wilo-Yonos PICO.../ 1–4 m81215
Wilo-Yonos PICO.../ 1–6 m121520
Wilo-Yonos PICO.../ 1–8 m152030

Jestliže je čerpadlo zabudováno v okruhu podlahového vytápění, je třeba nastavit zelený knoflík na žluté pole, po pravé straně označené žlutou barvou.

Oběhové čerpadloPočet vyhřívané plochy v m2
Wilo-Yonos PICO.../ 1–4 m80120
Wilo-Yonos PICO.../ 1–6 m80150220
Wilo-Yonos PICO.../ 1–8 m>220>220>220

K přesnému navržení čerpadla však doporučujeme využít aplikaci Wilo Assistent, nebo navštívit on-line katalog na www.wilo.cz. Při výměně staršího čerpadla s pevnými otáčkami za novou generaci Wilo-Yonos PICO je možné využít jednoduché okopírování nastavení ze staršího typu a použít šedivou stupnici na horní straně. Tři stupně pevných otáček vyžadují i některé soustavy a aplikace.

Použití

Čerpadlo do všech vodních systémů (směs s glykolem do 50 % objemu) na topení, chlazení i klimatizaci.

Zvýšená energetická účinnost

Ekonomické využití a redukci nákladů za elektrickou energii poskytují: vysoce účinný motor ECM a pokročilá regulace. Precizní nastavení požadované výtlačné výšky umožňuje zvýšená citlivost zeleného knoflíku, umožňující nastavení s přesností na 0,1 m. Díky těmto technologiím je koeficient energetické účinnosti EEI lepší než je směrnicí EU požadovaná hodnota. Dodatečnou plnou kontrolu zabezpečuje led displej indikující skutečný příkon P1 vyjádřený ve Wattech.

Snadná montáž

Používání čerpadel Wilo-Yonos PICO není výhodou jen pro uživatele, spojenou se zmenšením nákladů na energii, ale také s úsporou času za montáž a provozní údržbu. Nová, kompaktní konstrukce čerpadla umožňuje jednoduchou záměnu starých typů, například řady Wilo-Star RS bez nutnosti úpravy potrubního a připojovacího systému. Přístup k montážním šroubům ze předu čerpadla garantuje rychlou a jednoduchou montáž. Nové výhodnější umístění konektoru Wilo – Konektor působí na zmenšení rozměru celého čerpadla a tím zjednodušuje montáž v různých místech a pozicích. Známé řešení konektoru Wilo – Konektor dovoluje zapojení čerpadla do elektrické sítě bez nutnosti použití nářadí.

Komfortní použití

Wilo-Yonos PICO je vybaveno novou funkcí automatického odblokování rotoru. Dodává jistotu, že čerpadlo bude připraveno k práci i po době delší nečinnosti (letní odstávka), bez nutnosti složité demontáže. Snižuje nutnost volání servisu a garantuje správnou funkci zařízení. V čerpadle Wilo-Yonos PICO byla zoptimalizována funkce odvzdušnění, která zajišťuje tichý chod instalace. Funkce „AIR” odvzdušnění čerpadla dovoluje samočinné odstranění nežádoucího vzduchu z hydraulické části čerpadla, především pak od ložisek. Po spuštění systému čerpadlo 10 minut zvyšuje a snižuje průtok vody a vytlačuje vzduch ze zařízení. Tato funkce vyžaduje jen zapnutí a po skončení cyklu odvzdušňování se čerpadlo automaticky vrátí do původně nastaveného regulačního režimu.

Autor:
Foto: Archiv firmy