Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

WOOD-TEC 2013

Ve dnech 22.–25. října 2013 se na brněnském výstavišti opět po dvou letech uskuteční mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Jde o hlavní veletržní akci ve střední Evropě.

Přípravy již vrcholí a organizátoři vidí letošní ročník optimisticky. „Oproti předešlým ročníkům jsme zaznamenali dřívější start poptávek firem o účast. Na veletrhu se budou opět prezentovat všechny významné firmy působící na trhu v České republice. Návštěvníci se mohou těšit i na celou řadu nových firem, které se na veletrhu budou prezentovat poprvé,” říká Miloň Mlčák, ředitel veletrhu WOOD-TEC.

Nové i zavedené firmy

V současné době se již řeší obsazenost pavilonů, tradičně to budou pavilony P a F a přilehlé volné plochy. WOOD-TEC se tak opět bude konat v nejmodernější části brněnského výstaviště. Vystavovatelé již připravují své expozice, jejich architektonické řešení a ztvárnění. Mezi největší vystavovatele v letošním roce budou patřit například společnosti ASAMER, BALJER-ZEMBROD, BeA CS, Blum, EGGER CZ, Epimex, FELDER KG, Hettich ČR, HOUFEK, ITALCOMMA, Panas, PILART, ROJEK prodej, Schachermayer, STM, TEKMA a řada dalších.

Přibylo také firem, které se na veletrhu WOOD-TEC prezentují poprvé, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, mezi tyto vystavovatele patří například ABIRON, Alpi-dýha, Dřevomateriál, Foerster Tecom, Freewood, GreMi KLIMA, Ing. Martin Václavek, Jiří Mynař-strojírenská výroba, LUNIT (Slovenská republika), NEXNET, Pollmeier Polska (Polsko), PREBENA ČR, Rüttgers Organics GmbH (Německo), TECE DECOR (Turecko), VB Leasing CZ, Woodgrain a další. „Velmi nás těší zájem třiceti nových vystavovatelů o náš veletrh. Je to pro nás důkaz, že společnosti stále řadí veletrh k důležitým marketingovým nástrojům,” doplňuje Miloň Mlčák.

Linka na výrobu pelet a granulí MGL 200

Většina vystavovatelů představí novinky

Jak již bylo zmíněno, přípravy na říjnový WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Vystavovatelé připravují řešení expozic a prezentací. Většina z nich připravuje na veletrhu představení nejen stávajícího portfólia výrobků, ale hlavně novinky.

Zcela novou verzi profesionálního programu VisKon V7 pro kompletní dřevostavby představí firma WETO AG z bavorského Tittlingu. Tato společnost bude prezentovat 3D CAD/CAM software pro krovy, dřevěné konstrukce, dřevostavby a schody. Přímo v expozici si pak budou moci zákazníci vyzvednout bezplatný program pro schody Scalinata spolu s bezplatnou verzí programu pro krovy WETO Liberta. „Veletrh WOOD-TEC se pro naši firmu stal důležitým pojítkem mezi stávajícími zákazníky a samozřejmě i možností jak navázat nové kontakty v příjemném prostředí,” uvedla Hana Janoušková, obchodní manažerka firmy.

Také například společnost Felder-Group CZ plánuje představení novinek. „Mimo jiné absolutně novou typovou řadu srovnávacích a tloušťkovacích frézek či nové typy CNC dřevoobráběcích center,” říká Ing. Tomaš Vystyd, jednatel společnosti.

Odborní návštěvníci se tedy mohou těšit na celou řadu zajímavých prezentací, inovací a novinek. Seznam vystavovatelů bude před veletrhem k dispozici na webových stránkách veletrhu.

Článek TKZ Polná na veletrhu WOOD-TEC 2012

Odborný doprovodný program

Již tradičně organizátoři připravují ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně odborný doprovodný program. Zde se formou přednášek, seminářů, konferenci a prezentací budou moci návštěvníci dozvědět aktuální informace z oboru dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu. V odborném programu se objeví atraktivní témata, návštěvníci se budou moci něco dozvědět o budoucnosti a možnostech využití nových materiálů, moderního designu a techniky v nábytkářství.

Určitě přínosné budou i informace ohledně dřevostaveb, které se začínají v České republice stále více prosazovat. Zazní zde témata, jako jsou např. současné trendy v této oblasti, či haptické účinky dřeva.

V odborném programu nebudou chybět ani vzdělávací projekty. Bude zde představen projekt interaktivního vzdělávacího portálu pro nábytkáře nebo nábytkářský informační systém „NIS”. Nabídka programu je opravdu zajímavá a odborní návštěvníci si tedy budou mít z čeho vybírat.

Pro návštěvníky, kteří se registrují na webových stránkách veletrhu, je připraveno zlevněné vstupné.

Autor: Mgr. Alena Křečková
Foto: Helena Hejhálková