WOOD-TEC 2015 představí řadu novinek

Ve dnech 20.–23. 10. proběhne v Brně na Výstavišti nejprestižnější veletrh v oblasti zpracování dřeva – WOOD-TEC. Vystavovatelé mají možnost prezentovat se v moderním výstavním areálu, který nabízí více než 130 000 m2 čisté výstavní plochy.

Woodtec je mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Vznikl v roce 1994 vyčleněním segmentu dřevozpracujících technologií z Mezinárodního strojírenského veletrhu. Od roku 1999, kdy získal garanci evropského sdružení EUMABOIS, se stal součástí skupiny nejdůležitějších světových oborových prezentací a koná se každé dva roky. Letošní ročník bude již čtrnáctý a přípravy jsou v plném proudu. Mělo by se představit přes 400 firem a zastoupených značek. Co se týká plochy, v plánu je využít více než 8000 m2 pronajaté výstavní plochy. Pro expozice vystavovatelů byla vyčleněna nejmodernější část areálu brněnského Výstaviště, a to pavilon F a nově otevřený pavilon P včetně přilehlých volných ploch. Firmy budou prezentovat široké portfolio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.

Novinky na veletrhu

V rámci letošního WOOD-TECu bude pro vystavovatele, ale i návštěvníky připravený nový prezentačně-informační projekt: WOOD-TEC ARENA. Jedná se o zcela novou platformu, kde bude dán prostor vystavovatelům pro prezentaci nových produktů a služeb. V neposlední řadě má projekt fungovat jako meeting point a tiskové středisko. Bude se zde konat slavnostní zahájení veletrhu, probíhat odborný doprovodný program formou přednášek či konferencí, tiskové konference. V rámci nové soutěže TOP EXPONÁT o nejlepší produkt či službu prezentovaný na veletrhu zde proběhne slavností vyhlášení vítězů a celá řada dalších aktivit. Měla by to být taková „akční zóna” celého veletrhu.

Vystavovatelé

Veletrh WOOD-TEC přitahuje mnoho významných vystavovatelů i návštěvníků z původních i nových členských zemí EU i nečlenských zemí střední a východní Evropy. Má tudíž velký význam pro rozšíření obchodní spolupráce v oblasti zpracování dřeva nejen v Evropě, ale řada kontaktů zde byla navázána i z jiných světadílů.

Svou účast již potvrdily tradiční vystavovatelé a hlavní hráči na československém trhu:

AGGLU SK, s.r.o.

Široký sortiment průmyslových lepidel bude prezentovat na letošním veletrhu WOOD-TEC slovenská firma AGGLU SK, s.r.o. AGGLU SK působí na slovenském, českém a maďarském trhu. Do její distribuce patří známé značky Unicol, Neoflex, Leuenberger, Franklin a Menichetti. Jako jedna z mála společností se specializuje nejen na prodej průmyslových lepidel, ale zároveň zákazníkům poskytuje servis a poradenství.

GreMi KLIMA CZ

Firma GreMi KLIMA CZ bude prezentovat na veletrhu WOOD-TEC systém SMARTeye –Inteligentní řízení odsávání pilin. Systém SMARTeye se v případě potřeby sám spustí, zastaví, nastaví otáčky odsávacího ventilátoru, bezpečně otevře a zavře motorické klapky v potrubí. Inteligentně reaguje na spuštění nebo přerušení provozu kteréhokoliv odsávacího stroje, změnu výrobní zátěže nebo jiné řídící parametry.

KGK Czech s.r.o.

Vysokofrekvenční generátory pro lepení, sušení a ohýbání dřeva z produkce japonské firmy Yamamoto Vinita představí na veletrhu WOOD-TEC ve své expozici firma KGK Czech s.r.o. Novinkou je nová řada kompaktních CE certifikovaných vysokofrekvenčních generátorů TECNOGENET pro rychlé vytvrzení spojů lepených vodou rozpustnými lepidly.

MERLIN – TECHNOLOGY GmBH

Vlhkoměry dřeva, vlhkoměry prostředí, vlhkoměry na biomasu, nová generace Moistec Pro na dřevo a stavební materiály, zvlhčovací zařízení nové generace CORE mohou vidět návštěvníci veletrhu WOOD-TEC 2015 v expozici Ing. Vladimír Harazím, CSc – DREKOMA. Tato firma je již 15 let exkluzivním zástupcem firmy MERLIN – TECHNOLOGY GmBH – zvlhčovací a měřící technika pro Českou a Slovenskou republiku.

BRIKLIS, spol. s r.o.

Malšická firma BRIKLIS, spol. s r.o. bude tradičně na veletrhu WOOD-TEC prezentovat hydraulické briketovací lisy pro zpracování odpadů briketováním. Stroje značky BrikStar od firmy BRIKLIS na výrobu briket ze dřeva, kovu, papíru, polyuretanu a dalších materiálů v současnosti znají v mnohých zemích světa.

GUMEX, spol. s r.o.

Nové vzduchotechnické hadice z polyuretanu na bázi biomateriálu a vzduchotechnické hadice pro dřevoobráběcí stroje představí na veletrhu WOOD-TEC ve své expozici firma GUMEX, spol. s r.o. Nabídne též doplňkové služby, a to výrobu a servis dopravníkových pásů. „Veletrhu WOOD-TEC v Brně se účastníme poprvé. Chceme ukázat zpracovatelům dřeva, jaké možnosti mají při výběru správné odsávací hadice,” uvedl Libor Sedláček, ředitel marketingu.

LEITZ – nástroje s.r.o.

LEITZ – nástroje s.r.o. bude na veletrhu WOOD-TEC vystavovat nástroje pro nábytkářský průmysl se zaměřením na nové technologické trendy, jako je opracování hrany pro výslednou nulovou spáru, nesting při vysokých rychlostech posuvu, řezání a formátování dílců ve vysoké kvalitě a přesnosti rozměrů.

WAtech a.s.

WAtech a.s. je autorizovaný zástupce WAGNER Group a dodavatel stříkací, lakovací a lepicí techniky pro Českou republiku. V oblasti profesionální techniky se zaměřuje na průmyslové podniky a řemeslníky, a to zejména z odvětví strojírenského průmyslu, dřevozpracujícího průmyslu, stavebnictví, automobilového průmyslu a dalších. Poprvé na veletrhu WOOD-TEC představí společnost WAtech a.s. vysokotlakou pístovou pumpu WAGNER EvoMotion 40-15 s horní nádobkou.

TKZ Polná, s.r.o

TKZ ESPRIT – závěs dveřní, seřiditelný ve třech směrech, skrytý na dveře bez polodrážky, bude mít premiéru na veletrhu WOOD-TEC ve své expozici firmy TKZ Polná, s.r.o. Závěs Esprit je ideálním řešením pro použití v moderních kancelářích, veřejných budovách, při stavbách bytů a rodinných domů.

FOR-decor s.r.o.

Společnost FOR-decor s.r.o. bude ve své expozici na veletrhu WOOD-TEC prezentovat výrobu strukturovaných dýhovaných desek. Představí dýhování plošných i tvarových dílců a ukáže možnosti lepení i jiných materiálů, jako jsou například korek, kovolaminát, guma, koženka apod.

Wood Software s.r.o.

Svou premiéru v České a Slovenské republice bude mít na letošním veletrhu WOOD-TEC software imos CAD/CAM a současné postupy pro návrh interiérů a výrobu nábytku – tentokrát ve verzi imos 12. Společnost Wood Software s.r.o. zájemce ve své expozici živě seznámí s posledním vývojem a trendy.

Pilous – pásové pily, spol. s r.o.

Pro letošní výstavu 2015 na veletrhu WOOD-TEC připraví Pilous – pásové pily, spol. s r.o. řadu CTR – strojů pro zpracování kmenů v kompletně novém designu. Inovace se týkají jak nové designové podoby, tak nových prvků a technických řešení, jež pocházejí z konstrukční dílny vlastního vývoje.

EcruSoftware

Nejnovější verze softwarových programů PRO100 a CUT100 společnosti ECRU s.c. představí na veletrhu WOOD-TEC firma EcruSoftware (Bubik-Zwyrtek). Software pro výrobu a prezentaci nábytku a vizualizace celých interiérů PRO100 verze 5.45 má zcela nový způsob kótování – manuální vynášení kótovacích čar, automatické kótování, kótování ve vrstvách.

FELDER Group CZ

Společnost FELDER KG se svými obchodními značkami Felder, FORMAT-4 a Hammer je jedním z předních světových dodavatelů dřevoobráběcích strojů jak pro malé i velké truhlářské provozy, tak i průmyslové podniky. Firma je zastoupena v 72 zemích celého světa formou dceřiných firem i nezávislých prodejců.

Kompletní seznam prezentovaných firem a značek je na www.wood-tec.cz

¹) Zpracováno z www.bvv.cz
Autor: Mgr. Zuzana Fajfrová
Foto: Helena Hejhálková