WOOD-TEC 2017 s inovacemi

Už 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD–TEC se bude konat na brněnském výstavišti od 31. října do 3. listopadu 2017. Tento veletrh je nejdůležitějším setkáním odborníků ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu v České republice a na Slovensku.

Veletrh probíhá za podpory evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS a dalších českých profesních asociací z oblasti zpracování dřeva a nábytkářského průmyslu. Veletrh je koncipován jako česko-slovenský, v minulém ročníku zaznamenali pořadatelé zvýšenou návštěvnost ze Slovenska a i letos bude v návštěvnické kampani věnována Slovensku mimořádná pozornost. Aktivity zaměřené na zahraniční návštěvníky se připravují ve spolupráci se Svazem výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení. Podle průzkumů poptávají návštěvníci jak stroje pro zpracování dřeva, tak komponenty pro výrobu nábytku.

Slibné obsazení veletrhu

Na konci května proběhla první uzávěrka vystavovatelů. Ve srovnání s minulými ročníky si WOOD-TEC 2017 vede mimořádně dobře. Je přihlášena zhruba stovka vystavovatelů, oba hlavní obory – dřevozpracující stroje a komponenty pro výrobu nábytku – jsou velmi reprezentativně zastoupeny. Z přihlášených vystavovatelů lze jmenovat například firmy Felder, Houfek, Tekma, Pilart nebo Bras. Aktuálně přihlášení vystavovatelé již obsadí plochu ve dvou výstavních halách, s dalšími vystavovateli se stále jedná. K dobré kondici veletrhu přispívá také fungující ekonomika a stoupající spotřeba.

WOOD-TEC aréna

Pro letošní ročník chystají pořadatelé veletrhu WOOD-TEC další inovace a obohacení. Doprovodný program ve WOOD-TEC aréně bude rozčleněn do tematických bloků určených pro hlavní skupiny návštěvníků. Klíčové části doprovodného programu jsou plánovány na středu a čtvrtek, dny s nejvyšší návštěvností. Některé přednáškové bloky jsou hotové už nyní, například informace o trendech a novinách prezentovaných na zahraničních veletrzích. Připravuje se rozšíření spolupráce s vysokými i středními odbornými školami. Příprava doprovodného programu i exponátové soutěže průběžně pokračuje, novinky se objeví během července a srpna na webových stránkách veletrhu. Během veletrhu WOOD-TEC proběhne také nákupní workshop Asociace českých nábytkářů.

Připravuje se také incomingová mise odborných návštěvníků z oblasti dřevozpracujícího průmyslu z některé z okolních zemí. Členové mise absolvují odborný program ve WOOD-TEC aréně, organizovanou prohlídku veletrhu a setkání s vystavovateli.

WOOD-TEC Award

Premiéru letos zažije exponátová soutěž WOOD-TEC Award. Uzávěrka pro přihlášení exponátů proběhne na podzim, soutěžit se bude ve dvou kategoriích shodných s hlavními oborovými skupinami veletrhu, tj. dřevozpracující stroje a komponenty pro výrobu nábytku. V hodnotitelských komisích zasednou zástupci profesních asociací, odborných médií a vysokých škol. Výsledky soutěže budou vyhlášeny první den veletrhu.

Nejdůležitější informace pro návštěvníky

Veletrh WOOD-TEC 2017 se koná v Brně na výstavišti a to od 31.10. do 3.11, konkrétně v halách A2 a V.

Od úterý do čtvrtka je otevřeno od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 16 hodin. Kdo přijede autem, může zaparkovat v areálu výstaviště v těsné blízkosti obou pavilonů.

Chcete-li nejvýhodnější vstupné – 140 Kč, potom ho pořídíte, pokud si vstupenku koupíte na webových stránkách veletrhu - https://etickets.bvv.cz/cs/objednavka/vstupenky. Zvýhodněné vstupné za 80 Kč mají organizované školní skupiny, navíc v pátek mohou veletrh navštívit zdarma.

Autor: Jiří Palupa
Foto: Archiv firmy