WRL – elegantní řešení bytového větrání pro pasivní a nízkoenergetické domy

Společnost TECH-TRADE, s.r.o. je výrobní organizací, jejíž současné technologické vybavení umožňuje zakázkovou výrobu široké škály výrobků z tenkých plechů pro vzduchotechnické systémy i jiné technické aplikace. Mimo jiné nabízí systém WRL, tedy potrubí pro větrání a vytápění bytových a rodinných domů s nízkou energetickou náročností.

Systém WRL

Jedná se o ploché potrubí z pozinkovaného plechu pro bytové větrání. Systém byl vyvinut ve spolupráci s renomovanými výrobci VZT jednotek. Dlouholetá praxe v oboru, špičkové technické a technologické vybavení a dlouholetý vývoj umožňuje nabídnout zákazníkům širokou škálu výrobků, odborné poradenství i podrobné analýzy. Světové trendy kladou důraz na úspory energie (třída těsnosti C dle DIN EN 1507 a DIN EN 15 727), snižování požárního zatížení budov (požární třída A1 dle DIN 4102 list 4), hygienické aspekty (normy VDI 6022, Önorm H 6020 i DIN EN 13779) a ekologické nároky (recyklace).

Ve srovnání s plastovým potrubím jednoznačně vítězí na poli ekologie a v oblasti požárního zatížení budov.

Systém WRL v rodinném domě – cirkulace vzduchu
Působení sil
Deformace oblouku 200×80 mm

Funkce

Simulace průhybu a napětí umožňuje individuální návrh tloušťky plechu, tvaru a konstrukce výrobků pro různé zákaznické požadavky na namáhání prvků.

Vyráběné komponenty jsou posuzovány v simulačním programu z hlediska proudění a turbulencí a poté optimalizovány pro dosažení minimální místní tlakové ztráty.

Rychlosti proudění vzduchu a proudnice v úhlovém kolenu

Přehled základního sortimentu

Veškerý sortiment je možno dodat ve všech třídách těsnosti, v různých materiálových mutacích, rovněž svařované do tloušťky plechu 3 mm. Výhodou je také realizace široké škály kooperací.

Podrobnější nabídku najdete na stránkách www.tech-trade.cz.

Autor: Mgr. Pavla Zálešáková
Foto: Archiv firmy