Xella Dialog – konference odborníků poprvé on-line

Také letos se odborná veřejnost může těšit na konferenci o nejaktuálnějších trendech ve stavebnictví, kterou pořádá výrobce stavebního materiálu Xella. Nové je jak její pojmenování – Xella Dialog –, tak formát on-line konference. Prostřednictvím reportáží budou přímo na stavbách Česka i Slovenska prezentovány výsledky velkoformátového stavění, atraktivní realizace masivní šikmé střechy či koncept služeb Blue.sprint. Řeč bude také o praxi v projektování podle aktuálních norem. Odborné dotazy moderuje technický poradce ve studiu a zúčastní se i další nezávislí hosté. Setkání proběhne 22. října od 14 hodin.

Změna formátu konference je nejen reakcí na aktuální pandemickou situaci, ale je podle nás také v souladu se současným trendem chování odborné veřejnosti. Pro ni je často náročné skloubit odborné vzdělávání a časovou vytíženost,“ vysvětluje vedoucí marketingu Luděk Suchomel. „Reportáže dovedou velmi efektivně zprostředkovat to podstatné a v krátkém čase se díky nim podíváme na stavby různých koutů Česka a Slovenska,“ dodává k nové koncepci.

Letošními tématy bude velkoformátová výstavba a její široké možnosti využití od velkých stavebních a developerských společností až po svépomocné stavebníky. „V reportážích ze staveb účastníci uvidí příklady provedení příčkových panelů Ytong i dalších velkoformátových prvků. S výhodami jejich použití je seznámí přímo sami investoři a stavaři, kteří už nyní mohou bilancovat výsledky. Podíváme se také na stavbu individuálního investora, který se rozhodl postavit rodinný dům ze Silky Tempo a podělí se o své zkušenosti,“ uvádí Ing. Lucie Šnajdrová, manažerka velkoformátové výstavby.

Další novinkou je koncept služeb Blue.sprint, jehož základem je BIM plánování a jeho přínos ve všech fázích stavby od projektu až po realizaci. „Naše století přineslo revoluci v plánování, nazývanou 4.0. Tato změna přináší nové způsoby komunikace a sdílení mezi všemi účastníky výstavby. Tyto ucelené způsoby řešení vám představíme ve spolupráci s experty v oblasti BIM,” uvádí k tématu Ing. arch. Zdeněk Podlaha, který za společnost Xella moderuje diskusi ve studiu.

Tématu masivní šikmé střechy a jejích konstrukcí se bude věnovat reportáž ze zajímavé realizace, kterou je přístavba ateliéru v historickém stavení. Toto téma je aktuální také vzhledem k tomu, že nyní se ve stavebnictví do popředí dostává teplotní stabilita objektu v letním období, k níž masivní prvky, jako je právě střecha, významně přispívá.

Mezi žádaná odborná témata patří rovněž projektování podle aktuálních norem. Tomu bude věnován blok zaměřený na praktické rady a doporučení, jak správně naprojektovat nejžádanější typ rodinného domu při splnění normových požadavků. Xella také připomene bezkonkurenční použití vnitřního a vnějšího zateplení Multipor u nových i památkově chráněných objektů, například kostela nebo známé pražské Petschkovy vily.

Široké rozpětí témat a nová koncepce si vyžádala změnu názvu. Jeho cílem je zdůraznit, že výrobce stavebních materiálů nabízí provázané a komplexní řešení s oporou všech svých značek, k nimž kromě patrně nejpopulárnějšího Ytongu patří také vápenopískové tvárnice Silka, minerální zateplení Multipor, prvky velkoformátového zdění a v neposlední řadě široká škála odborných služeb, včetně novinky v oblasti BIM. Registrace probíhá na webové stránce www.xella-dialog.cz.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy Xella