Ytong na podzim ukáže inovace v technologiích rychlé výstavby

Zajímá vás, jak zrychlit a zefektivnit výstavbu a současně dodržet veškeré normy? Potkejte se s odborníky spo- lečnosti Xella CZ na odborné konferenci Ytong Dialog, rok 2018. Seznámíte se s jejich přelomovými novinkami pro velkoformátové stavění a dozvíte se řadu praktických poznatků. Tato konference je primárně určena odborné veřejnosti a koná se v Praze (11. října), Brně (16. října) a Ostravě (17. října). Mnozí zájemci o stavění z řad široké veřejnosti se již seznámili s novinkami společnosti Xella CZ na nedávném veletrhu For Arch.

Současným tématem ve stavebnictví je rychlost a efektivita. Každé zrychlení a zjednodušení procesů na stavbě, úspora pracovních sil znamená snížení nákladů, zároveň však zůstávají ty nejvyšší požadavky na kvalitu výstavby. Výrobce systému Ytong, který se dlouhodobě věnuje inovacím ve svém odvětví, nabídne odborné veřejnosti několik možností, jak těchto cílů dosáhnout.

Ytong Dialog s konkrétními ukázkami

Na Ytong Dialogu představíme nové příčkové panely Ytong a velkoformátové tvárnice Ytong Jumbo a Silka Tempo, včetně zkušeností z referenčních staveb. Ukážeme vám na konkrétních příkladech, jak si zjednodušit práci při projektování detailů a nastíníme také naše služby pro velkoformátové elementy. Dozvíte se také více o zdravém zateplování minerálními deskami Multipor, resp. představíme ucelené systémové řešení pro vnitřní, ale i vnější zateplení a přineseme také odpovědi na nejčastěji kladené odborné dotazy našim technikům,” říká k letošnímu programu Luděk Suchomel, marketingový ředitel společnosti Xella CZ.

Ytong na veletrhu For Arch

Letošní For Arch měl obdobné zaměření – představit produktové novinky a ucelené systémové řešení. Na pražském výstavišti se Ytong prezentoval od 18. do 22. září opět fragmentem domu, na němž návštěvní viděli kompletně všechny prvky, včetně vnějších a vnitřních povrchových úprav a provedení detailů. Letošní novinkou byl pak druhý fragment prezentující řešení vnitřního i vnějšího zateplení Multipor včetně ukázky jeho aplikace. Po celou dobu veletrhu byli přítomni techničtí poradci, kteří budoucím stavebníkům poradili jak s vlastním projektem nebo detaily jejich stavby. Pro návštěvníky tohoto stánku byla také připravena speciální veletržní akce.

Příčkové panely

Webináře Ytongu – Statika pro rychlé a přesné projektování

Tématu statiky se věnují a budou věnovány nové díly webinářů, které stejně jako předchozí nabídnou řadu zkušeností a rad pro efektivní projektování. V pátek 14. září vás autorizovaný statik a produktový manažer Ing. Václav Vetengl provedl portfoliem komponentů Ytong a vysvětlil, jak se snadno orientovat v potřebných údajích. To umožňuje snadněji a rychleji navrhnout strop i střešní konstrukce, vyznat se v tabulkách pro tvorbu překladů, například pro žaluziový kastlík a mnoho dalšího. Další díly naváží po novém roce a čeká nás téma statiky u svislých konstrukcí. Poslední díl bude věnován ploché střeše a dalším vodorovným konstrukcím.

Autor: Mgr. Dagmar Kneslová
Foto: Archiv Xella