Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Zajímavosti v sortimentu střešního příslušenství společnosti HPI-CZ

V tomto příspěvku představujeme novinky pro letošní rok v oblasti střešních systémů a zároveň některé výrobky ze sortimentu společnosti HPI-CZ, které patřily k nejúspěšnějším v loňském roce.

K letošním novinkám patří například Venduct® Solar pro prostup kabelů a hadic, dělená prostupová manžeta Dektite Retrofit, odvětrávací hlavice Square plus a další.

Venduct® Solar

Venduct® Solar

Venduct® Solar je optimálním řešením pro prostup kabelů a hadic střešním pláštěm. Společně s prostupovou taškou, podle typu a barvy krytiny, nepůsobí na střeše rušivě. Díky kombinaci s elastickou EPDM manžetou je prostup pevně uzavřený a zabraňuje vniknutí dešťové vody. Odřezáním EPDM manžety je možné vyhotovit prostup různých rozměrů od 10 do 70 mm. Tento výrobek nové generace vznikl na základě požadavků výrobců solárních panelů, umožňuje bezpečné a estetické vedení kabelů běžných i satelitních antén.

Prostupová manžeta Dektite Retrofit

Prostupová manžeta

Dektite Retrofit prostupová manžeta – dělená rozšiřuje již v minulosti úspěšně zavedenou řadu prostupových manžet Dektite Squere. Stejně jako základní typ zabezpečuje dokonalé utěsnění potrubních prostupů na střechách a fasádách.

Dělená konstrukce však usnadňuje montáž i na obtížně přístupných místech, je také ideální pro opravy a přetěsnění už existujících prostupů střechou. Pružné profilované hrdlo nebrání teplotním délkovým změnám trubek. Montáž všech typů těchto manžet vylučuje únavové praskliny i praskliny vzniklé stárnutím materiálu.

Pás proti ptákům variabilní

Odvětrávací hlavice

Klöber odvětrávací hlavice Square plus ze speciálního tvrdého PVC s větracím průřezem 150 cm2 slouží k odvětrávání šikmých střech se sklonem od 10°. Díky principu labyrintu a zpevněné konstrukci nabízí větrací hlavice ochranu před vysokým mechanickým a teplotním zatížením, jakými jsou, horko, mráz a sněhové vichřice. Díky speciálnímu uzavíraní je zdokonalena ochrana vniknutí deště a sněhu.

Větrací hlavice Square plus

Pás proti ptákům variabilní

Kombinuje použití standardního pásu proti hmyzu a ptákům v oblasti spodní větrací mezery střešního pláště (v oblasti okapu) a úhlového profi lu pro odvětrání. Zabraňuje vlétávání do odvětrávací mezery střešního pláště a jiných napojení. Velkou výhodou zmiňovaného produktu je, jak napovídá název, „variabilita”. Lze ho aplikovat v úhlu 90° až 180°.

Tréninkové centrum v Ennepetalu

Úspěšné výrobky

Z novinek nabídnutých v loňské sezóně si velmi úspěšně z pohledu poptávky vedla univerzální střešní průchodka Venduct® vhodná všude tam, kde je potřeba prostup méně rozšířeným typem krytiny, pro kterou výrobce nenabízí všechna potřebná řešení prostupu střechou. Její další výhodou je možnost společně s adaptérem zajistit prostup odkouření turbokotlů bez technicky, esteticky i finačně komplikovaného řešení pomocí oplechování.

Prostupové a větrací prvky představené v našem informačním článku jsou jen malou upoutávkou na nabídku střešního příslušenství společnosti HPI-CZ, spol. s r.o., která je už dvanáctým rokem jednoznačně jedničkou na českém trhu. Rozsáhlé vývojové zázemí, profesionální trénink zaměstnanců, spolupráce s nejlepšími výrobci v oboru, vlastní produkce a zkušenosti z celoevropského trhu umožňují našemu českému týmu nabídnout špičkové příslušenství nejen pro šikmé střechy, ale i pro kontaktní zateplovací systémy. Ovšem to si zaslouží samostatný článek v některém z dalších vydaní našeho časopisu, který se bude zabývat systémy vnitřní stavby, geosyntetikou či hydroizolacemi.

Střešní průchodka Venduct
Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy