Zateplujeme s výrobky LIKOV – odborně a moderně

Fasády rodinných domů jsou vizitkou majitele a vytváří prostředí, ve kterém se pohybujeme. U současných novostaveb i rekonstrukcí se nejčastěji jedná o omítky na povrchu kontaktního zateplovacího systému.

Tyto omítky se obvykle nanášejí v tenkých vrstvách (1–3 mm) a vytvářejí velmi hladký povrch. Nejen na plochách, ale zejména na hranách a napojeních je vidět každá nedokonalost. Tím jsou myšleny nejen nerovnosti, ale zejména praskliny. Omítky jsou totiž vystaveny neustálému působení teplot, které způsobuje významné namáhání povrchové vrstvy. Napětí v povrchové vrstvě má tendenci se projevovat v místech styků, napojení a podobně – tedy v detailech v zateplení. Proto je nutné detailům věnovat řádnou pozornost a odborně je provést.

Výběr výrobků pro řešení detailů je široký a důležitou podmínkou je jejich správný výběr a zabudování. Pro porozumění problematiky a zlepšení kvality prací připravil LIKOV s.r.o. sadu instruktážních videí, dostupných na internetové stránce www.media.likov.com. Tato videa poutavou formou ukazují postupy provádění zateplovacího systému s důrazem na provedení detailů. Videa čerpají z více než dvacetileté zkušenosti společnosti LIKOV, největšího a nejvýznamnějšího výrobce lišt pro kontaktní zateplovací systémy v ČR.

Technologické postupy lze shlédnout i pomocí tabletů a mobilních telefonů, dají se tedy využít i jako návod na montáž přímo na stavbě.

Nechte se inspirovat a vaše fasáda bude pěkná po mnoho let.

Autor: Ing. Václav Hadrava
Foto: Archiv firmy