Ze staré půdy nový domov – Můj sen na klíč!

Přestavba podkroví na obytné prostory s sebou přináší kromě dobrého nápadu na využitý prostor také řadu starostí a finančních výdajů. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo.

U velké přestavby je nutné statické posouzení. V historických částech měst a obcí musíme dbát na požadavky úřadu památkové péče, kde nástrahou bývá výškový limit objektu, možnosti osvětlení, vestavění oken, střešních vikýřů apod. Nutné je nejen provedení tepelné izolace, ale také izolace proti vodě, odvětrání a položení vhodné střešní krytiny.

Uvažujete o využití své půdy?

Chystáte se na celkovou opravu střechy a vybudování půdní vestavby? Bydlíte v podkroví a necítíte se v pohodě ani v zimě ani v létě? Splňte si svůj sen!<0x000A>Pomůžeme vám s přestavbou půdy na míru vašim potřebám. Vytvoříme posilovnu, hernu, pracovnu, ložnici, dětský pokoj, vše, co budete chtít. Společnost IP Polná vám nyní nabízí přestavbu podkroví přímo na klíč. Žádné starosti pro vás.

A jak na to?

Nejdříve se provede revitalizace střechy. Na střechu a podkroví se díváme jako na jeden celek. Provádíme výměnu tepelné izolace střech, výměnu střešní krytiny.

Střešní krytina a jiné součásti střechy, které jsou v dobrém stavu, vracíme zpět na střechu, takže neutrácíte zbytečné peníze navíc. Montujeme a vyměňujeme střešní okna. Nastavením výšky profilu krokví zvyšujeme vrstvy izolace na doporučené hodnoty. Dále doplňujeme střešní pláště o vhodné doplňky. Vybudujeme příčky a podhledy v podkroví včetně dokončovacích prací. A na vše je používán výhradně nejkvalitnější materiál.

V tomto oboru podnikáme více než dvacet let. Během této doby jsme se hodně zajímali o zdravé a příjemné bydlení. Rádi bychom se s vámi podělili o naše znalosti i zkušenosti. V novém bydlení jsme schopni pro vás vyřešit radon, benzeny, tepelnou pohodu, nebezpečný CO, elektromagnetický smog, hlukové zatížení, obtěžující CO2, popílky nebo i formaldehydy.

A jaké jsou zkušenosti našich zákazníků? „Dlouho nás trápil problém, že jsme nemohli vytopit v zimě podkroví na více jak 17 stupňů Celsia. Po revitalizaci střechy, kterou provedla IP Polná, máme naopak v podkroví teplotu o 2 až 3 stupně vyšší než v přízemí a topíme tam jen na 60 %.

Potřebovali jsme rozšířit naše bydlení pro děti do půdního prostoru. Díky přístupu společnosti IP Polná jsme se vyhnuli řadě chyb a po několika týdnech bylo podkroví bezvadně připraveno pro bydlení.”

Pokud se chcete dozvědět více o možnostech přestavby půdy a revitalizace střechy, neváhejte nás kontaktovat na 800 100 533 nebo na webových stránkách www.magmarelax.cz.

Autor: Bc. Šárka Vaňková
Foto: Archiv firmy