K jarnímu interiéru jednoznačně patří čerstvě řezané květiny – tulipány, narcisy, krokusy nebo hyacinty. Nejen, že domov dokonale rozsvítí, ale i krásně provoní. 2M media, Shutterstock
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Zima končí, je čas přivolat jaro. Potřebujete poradit, jak na to?

Vypadá to, že se už opravdu můžeme začít těšit na jaro! A nejen venku – jarní atmosféru si můžete vykouzlit i doma, a to velmi snadno. Stačí obměnit náladu interiéru pomocí několika doplňků a dekorací, čerstvých květin a svěží vůně. A vůbec se nemusíte krotit a omezovat svůj rozlet jen na obývací pokoj – jarní energii si zaslouží i ložnice, kuchyň nebo předsíň. Hurá do toho.

Tipy pro vás

Jarní období je jedinečné, obzvlášť jeho úplný začátek – všechno se probouzí, vůně prvních květin se nesměle derou na svět a do přírody se vracejí veselejší barvy. A právě z přírody si můžeme vzít spoustu inspirace, jak si rozveselit byt či dům. Nenechte si utéct tenhle krátký okamžik a rychle do toho. Připravili jsme pro vás pár tipů pro inspiraci:

Jaro v 5 krocích

  1. Zimní textilie vyměňte za jarní. Týká se to jak potahů na pohovce, tak závěsů na oknech nebo kusových koberců. Místo teplých přehozů zkuste lehký pléd…
  2. Rozveselte stěny – několik nových obrazů, například grafik nebo vkusně zarámovaných autorských plakátů udělá hotové divy.
  3. V jídelně se vrhněte na stůl – naprosto zázračně zafunguje nový ubrus a prostírání, stejně tak čerstvé řezané květiny a květináče s bylinkami.
  4. K jaru patří oblé tvary doplňků a dekorací jako symboly plodnosti a nového života. Do interiéru je dostanete snadno, například v podobě váz, lamp nebo kulatých koberečků.
  5. Nebude vůbec na škodu, když si pořídíte i pár nových kousků nádobí – nemusí to být hned celá jídelní souprava, stačí pár misek, dva šálky na kávu nebo nová konvice na čaj. Třeba taková jarní vzpruha v podobě nové cukřenky vám vykouzlí úsměv na tváři.

Fotogalerie

Autor: Mirka Vernerová
Foto: archiv firem, Shutterstock