Zlatý dům daparts = moderní architektura + Nejteplejší a nejrychlejší stavební materiály na trhu

GRAVE - Dům typu bungalov s rozsáhlými společnými a kompaktními odpočivnými prostory. Dům je navržen jako samostatné pavilony, proto jej lze zvětšovat, rovněž samostatnými propojenými pavilony. Pro dobré propojení s přírodou je doplněn krytými terasami. Noční a denní části jsou striktně odděleny a neruší se. Velká koupelna, dvě samostatná WC, obytná místnost přes dvě podlaží s galerií a horním osvětlením jsou výraznými znaky komfortu pro cca 4 osoby. K tomu přispívají i dvě terasy u vchodu a u obytné části.

Bungalov je podle Wikipedie lehká obytná stavba, zpravidla pravidelného (až čtvercového) půdorysu doplněná vstupní verandou. Klasický bungalov má jediné podlaží na jedné výškové úrovni.

Dům typu bungalov, o kterém bude řeč, navrhla projekční kancelář Zlatý dům daparts jako svůj katalogový projekt s využitím špičkově izolujících materiálů, které její obchodní část distribuuje formou velko i maloprodeje.

Firma má za sebou dlouholetou tradici z počátku devadesátých let a realizovala několik velkých územních celků s rodinnými domy, urbanistické studie, územní plány celých nových obcí s vybaveností. Dále projektuje interiéry včetně jejich dodávek a pozemní stavby, od firemních areálů až po rodinné domy.


Do domu vstoupíte pod krytou pergolou a loubím do zádveří, hned vpravo je technická místnost s kotlem a pračkou. Právě nad těmito dvěma místnostmi je pevný strop a v šikmém podkroví je pracovna. Dále pokračujeme ze zádveří do hlavního obytného prostoru, který je otevřený až do podkroví. Vlevo je vstup do kuchyně s jídelnou a spíží, vpravo pak oddělená noční část. Tedy tři ložnice, šatna a koupelna s WC. Nad částí ložnic je opět pevný strop a v podkroví půda, přístupná z pracovny. Do pracovny vede z obýváku schodiště. Celkově je dům koncipován konstrukčně velmi jednoduše pro nejlepší využití výborných vlastností použitých stavebních materiálů.

Zdící blok JS fortis GT - nejúčinnější hráz zimě

Keramzitové bloky GT mají patentovanou tepelnou vložku - 185 mm polystyrenu v takovém prostorovém uspořádání, že propouštějí vodní páru. Jsou naprosto přírodní a obsahují zdravotně nezávadné suroviny pro výrobu - keramzit, polystyrén, cement, písek.


Jsou přesné, lehce se řežou běžnou pilou, lehce se frézují drážky. Tepelná vložka je vnitřní a symetrická, ne dodatečná, nedochází ke kondenzaci páry a k plísním. Jsou pevné, přitom jdou lehce řezat. Tepelný odpor je R > 5,4 m2K/W (U = 0,184 W/m2K ).

Pro obvodové zdi není třeba žádné dodatečné tepelné izolování, díky tomu je průběh teploty v konstrukci mezi vnějším a vnitřním povrchem přibližně lineární a nedochází k prudkým zlomům jako u dodatečně izolované konstrukce. Jelikož polystyrén je uzavřen uvnitř tvárnice, můžeme použít jakoukoliv omítku. Základní rozměr tvárnice je 490 × 360 × 240, obsahuje 185 mm polystyrénu v 5-ti vrstvách což dává hodnotu koeficientu U = 0,184 W/m2K, R = 5,4 m2K/W při vrstvě tepelně izolační malty do tl. 5 mm.

Polystyrenové stropy? Není nic snazšího
• JS stropy - hluk a zvuk izolující - 39 dB
• Tepelně izolující R > 3,3 m2K/W
• Lehké a nosné do 9,6 m
• Rychlé a Bezodpadové - na míru
• Libovolného tvaru
• Na libovolné zdivo
• Jsou v kuse - krátí se na váš požadovaný rozpon ze 13 m panelu!


Polystyrénová bednící deska - panel, se používá jako bednění a současně i jako tepelněizolační a zvukoizolační prvek stropů při výstavbě i rekonstrukci. Sestavené bednící desky vytvoří formu pro železobetonový žebírkový strop, který po zabetonování přenáší vnější zatížení stropní konstrukce.

Střešní izolační panely - nejrychlejší podkroví
Střešní izolační panel SIP je sendvičový prvek určený pro jednoduchou a zároveň vysoce efektivní výstavbu střešních konstrukcí. Spojují se zde vynikající tepelné vlastnosti pěnového polystyrenu s výjímečnými vlastnostmi dřevěných slepovaných „I“ nosníků jako nosných prvků SIP a zároveň i střešní konstrukce. Nejvíce se ušetří na rychlosti montáže, neboť čas jsou peníze!

Hlavní přednosti je:
• jednoduchá a rychlá montáž
• dokonalá tepelná izolace až R > 6 m2K/W
• minimální přitížení od konstrukce
• úspora dřeva
• úspora při dokončovacích pracech
• okamžitá ochrana před vlivy počasí
• příznivá cena kompletní střechy

Autor: Petr David
Foto: Archiv firmy