Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

ZŠ v Dobřichovicích se sanitárními doplňky Merida

Na začátku letošního školního roku byla v Dobřichovicích2) uvedena do provozu nová základní škola. Investorem se stalo město Dobřichovice a projekt vytvořil ateliér Šafer Hájek. Škola je útulná a účelně zařízená.

Novostavba vznikla na místě starého křídla současné budovy školy, v prostoru, kde stával dům pro školníka. Ve třípodlažní stavbě vzniklo 12 nových tříd, 5 kabinetů, nová sborovna, relaxační plochy a zázemí pro výuku. Aby byl zajištěn plynulý provoz školy, byly obě budovy propojeny. Výstavba nové budovy trvala necelé dva roky.

Nová budova školy je moderní stavbou, která však přirozeným způsobem a bez zbytečné dominance doplňuje okolní domy malého města. Při pohledu z ulice zaujme jednoduchými liniemi akcentovanými přírodním materiálem ze dřeva v kontrastu s bílou fasádou a širokými okny. Na straně budovy, která sousedí s relaxační zónou s parkovou úpravou, zaujme kolemjdoucí výrazný prvek hodin, které pomyslně odrážejí pravidelnost školního života,” řekl Ing. Jan Horčička, ředitel společnosti EDIFICE, která se kromě jiného podílela na projektovém řízení a přípravě zadávací dokumentace ZŠ Dobřichovice.

Ing. Michael Pánek, starosta Dobřichovich k této stavbě řekl: „Současná budova školy již kapacitně nestačila nejenom počtu žáků, ale ani moderním formám výuky. Proto věřím, že s novým školním rokem zahájilo město Dobřichovice i díky této novostavbě novou dimenzi vzdělávání, kterou ocení žáci, jejich rodiče a vyučující.

Mgr. Bohuslav Stejskal, ředitel ZŠ v Dobřichovicíh, nám řekl: „Nová škola se povedla po všech stránkách. Obzvláště na ní oceňujeme její prostornost, světelnost a barevnost. Kolegům se v ní dobře učí a žákům se líbí. Je zkrátka architektonicky velmi zdařilá.

Při výstavbě nové budovy školy se pamatovalo také na její sociální zázemí. Neopomenuly se ani kvalitní sanitární doplňky, které pocházejí od firmy Merida Hradec Králové, s.r.o. Konkrétně zde byly instalovány dávkovače mýdla, zásobníky na papírové ručníky, koše atd.

Krátce z historie dobřichovické školy

O tom, že pro dobřichovické bylo již v dávných dobách důležité mít vzdělané děti, svědčí hned několik skutečností. Například ta, že již před více než 400 lety měli vlastní školu (dějinné záznamy o zdejší škole pocházejí z konce XVI. století). Patřila mezi nejstarší na okrese. A když vypukl v Dobřichovicích oheň, při kterém škola lehla popelem, ještě téhož roku byla postavena škola nová. Původně jednotřídní škola se stala v roce 859 dvoutřídní, 1872 trojtřídní, 1878 čtyřtřídní, v r. 1913 pětitřídní, 1929 šestitřídní. Když v srpnu roku 2002 zasáhla Dobřichovice stoletá voda, dostala se až na zdi školy. Zahájení nového školního roku však neohrozila.

Merida a její sortiment

Celkově lze sortiment firmy Merida rozdělit na 4 hlavní části (hygienické potřeby, doplňky do koupelen a WC, úklidovou techniku a profesionální úklidovou chemii) a ty si nyní více popíšeme.

1. Hygienické potřeby

Do nich patří pěnové i tekuté mýdlo, krémy na ruce, toaletní papír, papírové ručníky, hygienické sáčky, pytle na odpadky, náplně do osvěžovačů vzduchu.

2. Doplňky do koupelen a WC

U nich podrobněji, neboť jsou nejvíce v hygienických prostorách vidět. Skládají se ze zásobníků na papírové ručníky a toaletní papír, dávkovačů mýdla, pěny či desinfekce a osvěžovačů vzduchu.

Zásobníky na papírové ručníky a na toaletní papír

Zásobníky na papírové ručníky jsou určeny pro skladování papírových ručníků, které jsou hygieničtější než běžně používané ručníky látkové. Vyrábí se plastové a nerezové. Plastové zásobníky jsou manuální i automatické, oba typy jsou vyráběny v praktické bílé barvě. Zásobníky na toaletní papír se vyrábějí nejen z plastu ABS v univerzální bílé barvě, ale také z oblíbeného nerezu.

Dávkovače pěnového a tekutého mýdla

Pro hygienu rukou jsou nejlepší dávkovače mýdla, pěny či desinfekce. Všechny typy dávkovačů jsou vyráběny z plastu ABS, ale také z nerezu. Dávkovače mýdla oceníte v každé koupelně či WC. Jsou praktické a snadno se čistí. Navíc jsou hygieničtější než klasická mýdla. Dávkovače mýdla z nerezu se vyrábějí nejen ve variantě na stěnu, ale také jako stojánkové. Záleží na vás, kterou variantu upřednostňujete.

Osvěžovače vzduchu

Pomáhají podtrhnout příjemnou atmosféru koupelny či WC a zajistí příjemnou vůni pokaždé, když vstoupíte.

Odpadkové koše a popelníky

V sortimentu naleznete koše různých velikostí a materiálů provedení. Nerezové (lesklé či matné), kovové (bílé, matné nebo lesklé) a v univerzální bílé barvě plastové. Koše jsou určeny do koupelen, kanceláří, kuřáren a dalších prostor.

Úsporná sanitární zařízení

Mezi úsporná zařízení patří především dávkovač pěnového mýdla Merida TOP. Spotřeba pěny u tohoto mýdla je mnohonásobně menší než spotřeba tekutého mýdla. Díky lehké omyvatelnosti pěny je také nižší spotřeba vody, čímž se ušetří nejen peníze za spotřebu vody, ale navíc i životní prostředí. Dále zásobníky na papírové ručníky v rolích AUTOMATIC, kde automat zamezuje nadměrnému používaní ručníků nebo nejrychlejší a nejhygieničtější sušič na ruce s minimální spotřebou energie Dyson Airblade.

3. Úklidová technika

Úklidové vozíky, hadry, houby, rukavice, mopy pro úklid na mokro i na sucho, prostředky na mytí oken. Čistící prostředky jsou kvalitní a vydrží dlouhou dobu. Například mopy Merida zvládnou až 700 pracích cyklů. Nabízené mopy lze používat nejen na mokro, ale i na vlhko a sucho. K mopům je také nabízeno rozličné příslušenství, které usnadní práci.

4. Profesionální úklidová chemie

Profesionální chemie je určena jak na pravidelný nebo generální úklid, tak i na ošetření a ochranu povrchů prodlužující jejich životnost. Profesionální úklidová chemie zahrnuje:

  • široký výběr mycích prostředků pro kompletní úklid,
  • polymery (vosky) na ošetřování povrchů,
  • speciální linii přípravků pro gastronomii a hotely,
  • desinfekce na povrchy,
  • desinfekční utěrky, dávkovací zařízení a systémy na chemii,
  • hygienické plány pro hotely, školy a obchody.

Merida – zastoupení

Merida Hradec Králové, s.r.o. působí na českém trhu již 11. rokem. Vybudovala dvě centrály, přičemž jedna se nachází v Hradci Králové a druhá je v Bratislavě. Dále má své pobočky v Brně, Ostravě, Praze, Plzni a v Českých Budějovicích. A právě díky tolika místům dokáže zajistit jak stávajícím, tak i budoucím zákazníkům velmi rychlé zásobování. Všechny provozovny jsou otevřeny od pondělí do pátku od 7.30 do 15.30.

Více se můžete dočíst na internetových stránkách www.merida.cz.

¹) Čerpáno z informací získaných z Wikipedie a podkladů společnosti Merida Hradec Králové, s.r.o.
²) Město Dobřichovice letos oslavilo jíž 761 let. Rozkládá se na obou březích Berounky, 22 km jihozápadně od centra Prahy a je oblíbeným výletním místem Pražanů.
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková