Padesát let společnosti John Guest

Firma John Guest Ltd. patří k největším světovým výrobcům nástrčných spojek, ventilů, trubek a hadic z plastů pro různé oblasti průmyslového použití. Její produkty najdeme například v systémech pro tlakový vzduch a pneumatiku, v systémech pro topení a podlahové topení, ale i v nápojové technice či v automobilech.

Dceřiná společnost John Guest Czech s.r.o. působí na českém trhu šestým rokem, ale její mateřská firma, John Guest Ltd. z Velké Británie, oslavuje letos již 50 let své existence a pokrývá svými aktivitami téměř celý svět. Postupně bylo založeno deset zahraničních dceřiných společností, které působí ve Francii, v USA, Austrálii, na Novém Zélandu, v Německu, Polsku, Itálii, Španělsku, Koreji a v České republice.

Široké využití

Různorodost oblastí použití spojek John Guest poskytuje firmě velkou výhodu, neboť je stabilnější i v době, kdy některá z odvětví prochází krizí. Navíc v každém z oborů, kde působí, nachází originální řešení pro širokou škálu aplikací a posouvá daný obor vpřed.

Novinky v sortimentu

Mezi novinkami, které firma představí mimo jiné i na MSV v Brně, bude kompletní systém pro podlahové, stěnové a stropní vytápění a chlazení, kterým společnost doplnila svou nabídku systémů pro sanitární techniku a vytápění.

Obr. 1: Nerezový rozvaděč topných
okruhů<br />
<b>1</b> – včetně dvou kulových kohoutů<br />
<b>2</b> – včetně spojovací techniky<br />
<b>3</b> – automatický rychloodvzdušňovač
Obr. 1: Nerezový rozvaděč topných okruhů
1 – včetně dvou kulových kohoutů
2 – včetně spojovací techniky
3 – automatický rychloodvzdušňovač

Z tohoto nového systému se jako nejzajímavější mohou jevit tři typy výrobků, a sice nerezové rozvaděče topných okruhů (4-12 okruhů), obr. 1, PE-RT 15 mm trubka s protikyslíkovou bariérou pro podlahové vytápění v rolích 200 m a 600 m, obr. 2 a odvíječ pro trubky, obr. 3.

Obr. 2: PE-RT 15 mm trubka pro
podlahové topení
Obr. 2: PE-RT 15 mm trubka pro podlahové topení

Více informací získáte na www.johnguest.com.

Obr. 3: Odvíječ pro trubky
Obr. 3: Odvíječ pro trubky
Autor: Ing. Jiří Houdek
Foto: Archiv firmy