Bezkontaktní hygiena ve veřejných sanitárních místnostech

Nové senzorové armatury Schell Modus E zaručují optimální hygienu rukou při zachování atraktivního poměru cena / výkon.

Ve veřejných sanitárních místnostech jsou bezkontaktní senzorové armatury jedním z nejlepších opatření pro ochranu zdraví. Armatury ve veřejném prostoru by navíc měly být pevné konstrukce, aby odolaly případnému vandalismu, a byla tak zajištěna jejich dlouholetá životnost. Elektronické armatury SCHELL Modus E toto naplňují bezezbytku a díky tomu jsou ideálním kandidátem pro použití ve veřejných sanitárních prostorech, jež podléhají náročnému každodennímu provozu. Armatury Modus byly vyvinuty právě proto, aby vyhověly extrémně vysokým hygienickým požadavkům dnešní doby a přitom byly pro projektanty a stavitele finančně dostupné.

Nová produktová řada zahrnuje umyvadlové a nástěnné armatury „Modus E“ a také designově mimořádně atraktivní umyvadlové armatury „Modus Trend E“. Všechny produkty jsou uváděny v provoz bezkontaktně pomocí spolehlivého infračerveného ovládání. Robustní konstrukce armatury je také chráněna proti záměrnému zablokování infračerveného senzoru (např. žvýkačkou). Po nepřetržitém pulzu 60 sekund se průtok vody automaticky zastaví, čímž se zabrání plýtvání vodou. Navíc v „režimu E“ je elektronika bezpečně chráněna proti nesprávnému přepólování během instalace.

Vysoká míra bezpečnosti je garantována také pokud jde o hygienu pitné vody. Všechny armatury „Modus E“ dokáží udržet vysokou kvalitu pitné vody díky pravidelnému proplachování. To probíhá automaticky nejpozději 24 hodin po posledním použití.

Varianty pro konkrétní možnosti použití

Umyvadlové armatury "Modus E" pro smíšenou vodu mají integrované uzamčení průtoku horké vody, které může aktivovat správce sanitárních prostor či budovy. Cílem tohoto opatření je samozřejmě znatelná úspora energie. Všechny verze umyvadlových baterií jsou na trh dodávány ve variantách pro síťový a bateriový provoz. Nástěnné armatury jsou k dispozici ve dvou různých délkách (187 a 230 mm). Všechny armatury v nové řadě umyvadlových armatur odpovídají třídě hluku I.

Protože elektronické umyvadlové armatury „Modus E“ výrazně šetří vodu a energii, vyhovují nárokům na ekologickou certifikaci budov podle BREEAM a LEED. Schell u těchto armatur navíc nabízí regulátor trysek, který ve srovnání s dosavadním již tak ekonomickým 3l regulátorem zaručuje průtok pouze 1,33 l při zachování veškerého komfortu při využití vody.

Veškeré další informace Vám poskytne ing. Aleš Řezáč, obchodní zástupce Schell pro ČR: ales.rezac@schell.eu, tel. 602 754 712. Podrobnosti najdete také na stránkách www.schell.eu.

Autor: Ing. Aleš Řezáč
Foto: archiv firmy