Břeclav

Břeclav na léto naplánovala ve školách opravy za více než 36 milionů korun

Břeclav 11. června (ČTK) - Opravy v šesti školách za více než 36 milionů korun naplánovala na letošní letní prázdniny břeclavská radnice. Nejnákladnější z projektů je rekonstrukce hřiště u ZŠ Na Valtické, která bude stát 27 milionů korun. Město o tom informovalo na svých internetových stránkách.

"Po skončení rekonstrukce budou mít sportovci k dispozici fotbalové hřiště, běžecký ovál, doskočiště pro skok do dálky, sektor pro vrh koulí a dvě víceúčelová hřiště s umělým povrchem. Specifikem bude i tréninková věž pro dobrovolné hasiče. Současně s rekonstrukcí hřiště se radnice pustila také do opravy atria školy. Hotovo má být do konce září," uvedl místostarosta pro školství Petr Vlasák (Mladí a neklidní).

Novou střechu za 1,6 milionu dostane v průběhu července a srpna budova Základní umělecké školy, mateřskou školu Slovácká čeká velká rekonstrukce rozvodů za pět milionů korun. V Základní škole v Charvátské Nové Vsi budou stavebníci měnit světla, v městské části Poštorná začnou práce na rozšiřování hřiště MŠ Osvobození a na rekonstrukci toalet na ZŠ Komenského za tři miliony korun.

"V září už musí být ve školách hotovo a na radnici můžeme začít s přípravou záměrů na rok 2025, jako je vybavení ZŠ Slovácká výtahy, zavedení dětských skupin v našich mateřských školách, oprava kuchyně ZŠ Kupkova a ZŠ Na Valtické nebo pořízení venkovních učeben,“ popsal Vlasák plány na následující rok.

Autor: ČTK
Foto: Fredericus, CC BY 3.0, zdroj: www.wikipedia.org