Den Braven rozšířil svůj výrobní závod o novou halu pro epoxidové penetrace, nátěry a stěrky

Firma Den Braven na konci roku 2020 dokončila další rozšíření svého výrobního závodu v Přerově o novou halu na výrobu epoxidových penetrací, nátěrů a stěrek, které prodává pod značkou EPOXIN.

Nová přístavba již plně slouží ke svému účelu, tedy k míchaní výchozích surovin, tvorbě produktových směsí a jejich následnému rozplňování do spotřebitelských obalů. V hale jsou umístěny kromě prostorů pro výrobu i plochy skladovací. Přístavba nové haly disponuje ocelovou konstrukcí, kterou tvoří rámy ocelového halového skeletu. Obvodový plášť i střecha nové haly byly navrženy ze sendvičových panelů.

Jednatel společnosti Den Braven production s.r.o., Ing. Jiří Mohyla říká: „Záměrem bylo rozšíření výrobní a skladovací kapacity o nové technologie, které odpovídají obchodní strategii společnosti. Navýšení kapacity bylo také nutné z hlediska postupného rozšiřování sortimentu výrobků v oblasti epoxidových hmot. Umožní nám dostatečné předzásobení, abychom mohli rychle a pružně reagovat na potřeby našich klientů a realizačních firem.

Firma Den Braven se zabývá prodejem a distribucí stavební chemie, tj. tmelů, silikonů, PUR pěn, přísad do stavebních směsí, asfaltových hydroizolací apod. Od roku 2013 vyrábí v Přerově (prostřednictvím společnosti Den Braven production s.r.o.) cementová lepidla na obklady a dlažbu, samonivelační hmoty, fasádní cementové stěrky, penetrační přípravky, hydroizolační hmoty, stavební tmely, stěrky a epoxidový program EPOXIN. Aktivně působí také na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku.

Autor: Ing. Kamil Šmidák
Foto: archiv Den Braven