DORSIS Fortius EI30 - dveře se skrytou zárubní a odolné i vůči požáru

Funkcionalita budov často nutí architekty a stavitele řešit konflikt designových požadavků s normami a relevantními bezpečnostními předpisy. Protipožární odolnost není „žhavým“ tématem pouze pro hotely či kanceláře - bezzárubňové protipožární dveře Fortius EI30 se instalují stále častěji i do správně řešených bytových projektů a domů.

Moderní interiéry nás často staví před úkol aplikovat poslední designové trendy, využít nejnovější technologie a zároveň udržet funkčnost a bezpečnost všech stavebních prvků. Nejvýraznější designový trend posledních let - minimalismus - vede mimo jiné k využívání skrytých zárubní, které nabízejí nové možnosti práce s estetikou prostoru.

V segmentu skrytých zárubní se díky technickému řešení a kvalitě dlouhodobě prosazuje koncept Dorsis Fortius. Přidanou hodnotou celého konceptu jsou funkční varianty bezzárubňových dveří, které umožní instalaci i do dveřních otvorů vyžadujících například požární odolnost.

Náš ucelený koncept zárubeň-dveře zachovává estetiku bezzárubňových dveří a zároveň plní požadavky, které klademe na konvenční protipožární dveře,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Za základ jsme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkem vývoje jsou certifikované protipožární dveře se skrytou zárubní s protipožární odolností EI/EW 30 DP3-C.

Proč protipožární dveře se skrytou zárubní Fortius EI 30?

  • splnění veškerých estetických nároků i v místech vyžadujících odolnost vůči požáru
  • nadstandardní rozměrová variabilita v segmentu protipožárních dveří – výška až 2600mm a šířka až 1050mm
  • povrchová variabilita – dostupné v odstínu RAL, CPL i HPL laminátu a přírodních dýh
  • univerzální profil pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • vnitřní konstrukce dveří zabraňuje prohnutí a deformacím po certifikovanou dobu 30 minut
  • při použití panikového zámku lze použít dle požadavku normu EN 179

Většina bezzárubňových dveří je připravena na míru konkrétním projektům tak, aby zohlednily designová očekávání i technické aspekty. U protipožárních dveří Fortius EI 30 je úzká spolupráce mezi výrobcem a architekty zásadní i při volbě technických prvků. Poskytována je i konzultace ohledně instalace zárubně a dveří tak, aby byla zachována deklarovaná protipožární odolnost.

Vzýváme minimalismus a design, ale neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což je zvlášť v případě protipožárních dveří klíčové,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy