Dorsis Fortius 52 se přizpůsobí každému interiéru. Průchodová výška až 3500 milimetrů umožní instalovat dveře až ke stropu.

Devět důvodů, proč instalovat dveře se skrytou zárubní Dorsis

Moderní interiéry kladou důraz na estetickou čistotu, vzdušnost a celkové zjednodušení interiérových prostor. Nejvýraznější designový trend dneška – minimalismus – přímo svádí k novému pojetí hlavních stavebních prvků včetně dveřních otvorů. Tam, kde je to možné, opouštíme klasické profilované zárubně a dveře a hledáme způsoby, jak pojmout dveře „nově“ a vnést do interiéru moderní eleganci.

Samotný styl minimalismu vznikl už ve 40. letech minulého století – na původní chápání prostoru Miese van de Rohe po osmdesáti letech plynule navazují moderní architekti a designéři. Čisté linie, nadčasovou eleganci a ničím nerušený prostor si tak můžeme užít v našich domech a bytech i my.

Instalací dveří se skrytými zárubněmi Dorsis vneseme do interiéru jednoduchost a přímé linie, odstraníme zbytečné rámy, prahy a obklady. Cíl je jednoduchý – zajistit celkovou jednoduchost a soulad všech základních prvků interiéru a dosáhnout maximální elegance.

Podstatou úspěchu dveří Dorsis je vlastně paradox – kvalita konceptu dveří a je v tom, že finální produkt v místnosti není vidět. Dveře jsou srovnané do jedné roviny se stěnou, zárubeň, zámek i panty jsou zcela skryté ve zdi, mezi dveřmi a zdí je viditelná pouze tenká spára,“ říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Zákazník pak rozhodne pouze o designu samotného dveřního křídla.

Dorsis Fortius 52 – zárubeň a panty jsou skryté, viditelná je pouze tenká spára mezi zdí a dveřním křídlem.

Proč tedy volit dveře se skrytými zárubněmi?

  • Jde o komplexní produkt „zárubeň-dveře“, který umožňuje volbu spolehlivého řešení do každého projektu.
  • Konstrukce skryté zárubně je vyrobena z hliníkové slitiny T6060 se speciálně řízeným zpracováním, což zaručuje pevnost a dlouhodobou kvalitu, dveře se nekroutí ani při dlouhodobém používání.
  • Také tloušťka dveří 52 milimetrů ve spojení s robustní konstrukcí zajišťuje dlouhodobou pevnost dveřního křídla. Díky masivnosti celé konstrukce je možné aplikovat volitelné prvky – skryté samozavírače, dveřní zarážky, elektrické otevírání, atd.
Dorsis Fortius 52 – na výběr je téměř nekonečné množství variant povrchů. Od přírodních dýh přes nástřik či malbu až po betonové stěrky nebo obklady.
  • Průchodová výška může být až 3500 milimetrů, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou.
  • Tloušťka povrchových MDF desek je 6 milimetrů místo obvyklých 3 milimetrů, které snesou nejen nástřik či polep, ale i náročnější dekorování.
  • K dispozici je prakticky nekonečná variabilita povrchů dveří – od přírodní dýhy po CPL desky připravené k přemalování či dekorování.
  • Dveře jsou ošetřeny ze všech stran (nikoliv jen z viditelné hrany), což zabezpečuje vyšší odolnost ve vlhkých prostorách.
  • Snazší a rychlejší montáž – celá konstrukce je dodávána smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci.
  • A devátý důvod? Jsou prostě jedinečné a krásné.

Pomyslným vrcholem nabídky je koncept Dorsis "WOODY" – unikátní kombinace skryté zárubně Fortius 52 s rámovou zárubní Woody. Ta je zcela bez výstupků, zdobných prvků a profilů a plně lícuje se stěnou.

Dorsis Woody – všechny dveře jsou vyráběné na míru jednotlivým projektům, což zaručuje trvalou kvalitu a jedinečný design.

Dorsis Woody umožňuje volně pracovat s estetikou prostoru v duchu všech minimalistických principů a zároveň využít designových možností, které přidaná rámová zárubeň nabízí,“ dodává Jan Krejčí z Dorsisu. „Toto řešení působí skvěle nejen v moderních prostorách, ale i v tradičních interiérech, kde je snaha kombinovat moderní architektonické myšlení s tradičními prvky.

Autor: DORSIS
Foto: archiv DORSIS