Invalidní umyvadlo VITALIS získalo Zlatou medaili AQUA THERMu 2000

Nové umyvadlo VITALIS pro bezbariérové koupelny získalo Zlatou medaili za nejlepší exponát na veletrhu AQUA-THERM, konaném v listopadu 2000 na výstavišti v Praze.

Umyvadlo VITALIS odpovídá platným normám. Splňuje nejvyšší nároky na kvalitu a funkčnost pro veřejné i soukromé sanitární prostory, například s ohledem na možnost podjetí umyvadla invalidním vozíkem.

Některé prvky umyvadla VITALIS usnadňují jeho každodenní používání. Ergonomické vybrání umyvadla umožňuje bezproblémovou dosažitelnost armatur i odkládacích ploch a díky němu se horní část těla může naklonit hluboko nad umývadlo. Po obou stranách probíhají opěry paží dovolující bezpečné opření a tím větší pohodlí při osobní hygieně vsedě.

Dodatečnou bezpečnost poskytují »madla« integrovaná do předního a bočního okraje umyvadla, s jejichž pomocí se uživatel může přitáhnout nebo během mytí pevně držet. Investoři tak nemusí vynakládat další finanční prostředky na pořízení madel.

Praktický okraj umyvadla VITALIS snižuje cákání vody ven z umyvadla. Lehký sklon všech odkládacích a opěrných ploch umyvadla zajišťuje neustálý odtok vody do odpadu. Ve spojení se zvýšenou zadní hranou umyvadla je zajištěno snadné čištění.

S ohledem na stále se zvyšující délku života a rostoucí přání starších lidí být soběstačný, nabývá bezbariérové řešení bytových prostor stále více na významu. Především v koupelně si chtějí dotyční lidé pokud možno dlouhodobě uchránit svou nezávislost.

VITALIS je v prodeji o šířce 550 mm a 650 mm, v barvě bílé, pergamon a manhattan. Na přání lze k němu dodat »podomítkový« sifón zajišťující požadovaný odtokový ventil. Ucelený program »VITALIS« pro osoby se sníženou pohyblivostí doplňuje závěsný klozet o požadované hloubce 70 cm a zvýšený stojící klozet. VITALIS přináší praktické a pohledné řešení!

Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy