Komíny CIKO s unikátním broušeným obvodovým pláštěm

Převratnou novinkou v komínových systémech CIKO® pro rok 2007 jsou broušené cihelné tvarovky obvodového pláště.

Komín je v současné době již skoro samozřejmou součástí většiny staveb. Na trhu se stavebními materiály nalezneme dnes již mnoho komínových systémů, které bychom mohli do naší stavby použít. Pouze část z nich však přináší na trh něco nového, co může být přínosem po technické stránce jak pro stavebníka tak pro prováděcí firmu.


Ukončení komínů CIKO® prstenci KOMFORT s litinovým kloboukem

Komínové systémy CIKO®, vyráběné a dodávané firmou RIG-TIME stavební s.r.o., jsou jednoznačně zajímavou variantou k běžně se vyskytujícím systémům.

Komínové systémy CIKO® vycházejí z hlavní myšlenky tradičního materiálu použitého do obvodového pláště komínu. V situaci, kdy v nabídce převládali komínové systémy s betonovým obvodovým pláštěm, neměli projektanti ani stavebníci možnost zvolit pro ně vhodnější materiálové řešení. Proto firma RIG-TIME stavební již několikátým rokem vyrábí a dodává na trh komínové systémy CIKO®CIhelné KOmíny. V základní nabídce je systém CIKO® 3V UNIVERSAL, který je certifikován pro spotřebiče na všechny druhy paliv s přirozeným odvodem spalin.


dvouprůduchový komín CIKO® 3V UNIVERSAL + CIKO® GAS

Další a stále více užívanější řadou je systém CIKO® GAS, skládající se z keramického obvodového pláště, vybavené-ho plastovou komínovou vložkou a je certifikován pro plynové spotřebiče s přirozeným i nuceným odvodem spalin.

Systémovou novinkou letošního roku je systém CIKO® TEC, který se skládá opět z cihelného obvodového pláště a keramických tenkostěnných tvarovek. CIKO® TEC je velmi univerzální systém vhodný na všechny druhy paliv pro spotřebiče s přirozeným i nuceným odvodem spalin.


Řez komínem CIKO® TEC

Novinka – broušené cihelné tvarovky

Převratnou novinkou v komínových systémech CIKO® pro rok 2007 jsou broušené cihelné tvarovky obvodového pláště. Nové tvarovky mají broušenou horizontální spáru, což umožňuje lepení tvarovek lepící maltou místo stávající zdící malty. Tato inovace velmi výrazně urychlí a zpřesní postup montáže a bude ve většině případů možné sestavit celé komínové těleso během jednoho dne.


Schéma komínu CIKO® 3V UNIVERSAL

Další výhodou nového typu tvarovek obvodového pláště je zvětšení větracích otvorů na straně izolace, což umožňuje ještě větší a kvalitnější odvětrání tepelné izolace komínového tělesa.

Věříme, že komínové systémy CIKO® jsou tím správným řešením pro všechny stavebníky, kteří potřebují velmi spolehlivé řešení odvodu spalin od svých spotřebičů. Práce spojené se stavbou komínu CIKO® jsou pro většinu současných uživatelů jednou z mála prací, na kterou z období stavby rodinného domu rádi vzpomínají.

Autor: Ing. Jiří Janoušek
Foto: Archiv firmy