Zámek ÜTopic s integrovaným Bluetooth umožňuje ovládání dveří mobilním telefonem, čtečkou otisků prstů nebo číselnou klávesnicí, aniž by bylo nutné hledat klíče.

Kování pro dveře a okna bez rozet – jedinečné minimalistické řešení

Co by byly dveře bez vyvážených detailů, konkrétně bez vhodně zvoleného kování? Právě to se totiž podílí na výsledném vzhledu dveří, u nichž je v současnosti často kladen důraz na minimalistický design. Z luxusních a přitom vysoce funkčních řešení jsme pro vás tentokrát vybrali nový koncept zapuštěných klik bez rozet a pokrokový nabíjecí smart zámek s integrovaným Bluetooth.

Kování FSB Plug-in

Tento nový koncept kování bez rozet zcela mění zažitý pohled na dveřní kliky. Doposud bylo možné instalovat do dveří kliky osazené pouze na rozetách různých tvarů, rozměrů a tlouštěk, případně se rozety zapouštěly do dveří, aby byl vzhled kování co nejminimalističtější. Ještě donedávna však nebylo technicky možné osadit dveřní kliku do křídla jiným způsobem. Díky novému patentovanému systému speciálního uchycení kliky k mechanismu Plug-in od FSB lze však nyní zvolit zcela nové řešení.

Tělo a mechanismus kliky jsou zapuštěny přímo do dveřního křídla a žádné rozety již nejsou potřeba. Je tak dosaženo minimalistického vzhledu kování bez jakýchkoli speciálních úprav dveří či zámků. Nový systém Plug-in také samozřejmě zachovává vysoký standard FSB produktů a všechny klíčové vlastnosti klasických klik osazených na rozetách v objektovém provedení.

Tělo a mechanismus kliky jsou zapuštěny přímo do dveřního křídla, a není tak potřeba žádné rozety.

Modely klik FSB bez rozet jsou také skvělým doplňkem bezfalcových dveří se skrytými panty Tectus. Řešení kování bez rozet skvěle podpoří koncept jednoduchých bezfalcových dveří s minimalistickými doplňky. Protože méně je někdy více. Kliky jsou osazeny na speciálním mechanismu, který lze instalovat na klasické interiérové dveře bez omezení. FSB navíc nabízí více než padesát modelů klik bez rozet v různých materiálových variantách.

ÜTopic se umísťuje na vnitřní stranu dveří, lze ho kombinovat i s původní cylindrickou vložkou.

Chytrý zámek ÜTopic pro otevírání dveří nejen pomocí mobilu

V nabídce společnosti EFB, předního českého dodavatele luxusního kování, se aktuálně vyjímá také pravděpodobně nejmenší dostupný elektromotorický nabíjecí smart zámek s integrovaným Bluetooth. Ten umožňuje ovládat dveře mobilním telefonem, čtečkou otisků prstů nebo číselnou klávesnicí – bez nutnosti hledat klíče. Je také možné napojit ho na řídicí jednotku chytrého domu. Zámek je opatřen modernizovaným motorem pro mechanické zamykací vložky, který samostatně otáčí klíčem ve vložce a lze ho ovládat pomocí bezplatné aplikace. S knoflíkem se nemanipuluje ručně.

Celá instalace je jednoduchá a probíhá bez kabeláže a nutnosti demontáže dveří. ÜTopic se umísťuje na vnitřní stranu dveří a lze ho kombinovat i s původní cylindrickou vložkou. Aby však bylo možné motor namontovat, její vnitřní přesah musí být minimálně dva milimetry. Stávající klíče od dveří si rovněž můžete ponechat, pouze je zapotřebí upravit jeden z klíčů dle přiloženého návodu. Silný motor může ovládat většinu jednobodových i tříbodových dveřních zámků. Sílu motoru lze nastavit v aplikaci.

Autor: Bc. Ondřej Šimanovský 1)
Foto: archiv firmy

1) redakčně upraveno