Dveřní kování FSB 1035 bez rozety v barvě černá RAL 9005.

Nadstandardní stavební kování pro vaše realizace

Stavební kování od předních evropských výrobců dodává na český trh společnost EFB. Nabídka obsahuje jak designové dveřní kování pro nestandardní řešení interiérů, tak robustní kování pro speciální objektové dveře do extrémně zatížených veřejných prostor.

Díky přímému spojení s výrobci je společnost EFB schopna poskytnout architektům a projektantům profesionální podporu ve fázi přípravy. Každý projekt posuzujeme individuálně společně se specialisty z jednotlivých výrobních závodů. Konzultace doporučujeme zejména u realizací veřejných staveb, kde je potřeba vybrat adekvátní produkty s vysokou konstrukční odolností.

Skrytý pant Tectus Glass pro skleněné dveře.

Minimalistické dveřní kliky FSB bez rozet

Německý výrobce dveřního kování FSB představil na veletrhu BAU 2019 v Mnichově nový koncept kování bez rozet. Doposud bylo možné použít kliky osazené pouze na rozetách různých tvarů, rozměrů a tlouštěk nebo alternativně pro minimalistický dojem rozety do dveří zapustit. Technicky však zatím nebylo možné osadit dveřní kliku do křídla jiným způsobem než na rozety. Díky patentovanému systému uchycení kliky k mechanismu „plug-in” však nyní FSB nabízí zcela nové řešení. Tělo a mechanismus kliky jsou zapuštěny do dveřního křídla, čímž odpadá potřeba rozet. Minimalistického vzhledu kování je dosaženo bez nutnosti speciálních úprav dveří či zámků. FSB nabízí přes padesát modelů klik bez rozet v různých materiálových variantách.

Luxusní italské kování Olivari

Rodinná italská firma Olivari se od svého založení zabývá vývojem a výrobou kování pro dveře a okna. Nejvyšší důraz je kladen na řemeslné zpracování, které vychází ze zkušeností předávaných po generace, a na povrchové úpravy základních materiálů. Luxusní designové produkty vznikají také díky spolupráci se světoznámými designéry a architekty. Nejznámějšími z nich jsou Jean Nouvel, Daniel Libeskind, Claudio Bellini, F. A. Porsche, Alessandro Mendini, Zaha Hadid a mnoho dalších. Kompletní katalog kování Olivari lze zaslat na vyžádání.

Klika Olivari Chevron.

Skrytý pant Tectus Glass pro skleněné dveře

Německý výrobce dveřních závěsových systémů Simonswerk rozšířil nabídku skrytých dveřních pantů Tectus o nový model určený pro celoskleněné dveře. Koncept interiéru s velkorysými celoskleněnými konstrukcemi jde často ruku v ruce s touhou po jasném a nenápadném provedení. To lze nyní realizovat pomocí systému Tectus Glass s patentovanou technologií zavěšení skel a redukovanými rozměry závěsů, které zajišťují maximální průhlednost skleněných dveří. Systém se skládá z několika komponentů. Panty Tectus Glass doplňuje silný magnet KC 50 instalovaný do zárubně a protiplech KC 50/G vlepený do skleněného křídla. Díky magnetu a plechu není nutné osazovat skleněné křídlo klikou a štítkem. Dveře drží magnet v zárubni a protiplech v křídle. Sestavu pak doplňuje robustní oboustranné madlo KC 170 pro otevírání tahem či tlakem. Všechny komponenty se na skleněné křídlo instalují bez vrtání. Systém Tectus Glass získal několik mezinárodních cen za své designové řešení. Komponenty jsou dostupné v barevných variantách nerez, černá a bílá.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv EFB, spol. s r. o.