Fotbalový Stadion Jožky Silného v Kroměříži. Nachází se zde i plavecký bazén a zimní stadion.

Kroměříž chystá zateplení budov fotbalového stadionu, usiluje o úsporu energií

Kroměříž 7. června (ČTK) - Kroměřížská radnice připravuje zateplení budovy šaten a zázemí fotbalového stadionu v Obvodové ulici, a to včetně střechy. Dále počítá s instalací fotovoltaické elektrárny, nádrže na dešťovou vodu a s propojením systému závlahy stadionu. Chystá také vnitřní stavební úpravy objektu. Od rekonstrukce stadionu si radnice slibuje energetické úspory, řekl dnes novinářům místostarosta Jan Hebnar (ODS).

Odhadované náklady převyšují 21 milionů korun. Zhruba polovinu této sumy by podle místostarosty měla pokrýt evropská dotace z Operačního programu Životní prostředí. "My máme dneska zpracovanou studii, na základě níž víme, že když fotbalový stadion zateplíme, vyměníme okna, zateplíme střechu a samozřejmě instalujeme i fotovoltaiku, tak ušetříme nějakých cca půl milionu korun ročně. Tento rok plánujeme, že budeme projektovat stavebně technickou úpravu budovy a příští rok, dovolí-li to prostředky, bychom to zrealizovali," řekl Hebnar.

Stadion, na kterém se v letos skončené sezoně hrála druhá nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž mužů, byl postavený před desítkami let. "Provoz tamních budov je nehospodárný, proto je nutné realizovat opatření, která zamezí únikům energie a která také díky instalaci fotovoltaiky naopak náklady na provoz stadionu sníží," uvedl Hebnar.

Vedení města usiluje také o další úsporu energií. Plánuje například opatření na snížení energetické náročnosti sportovní haly TJ Slavia v Kotojedské ulici. Do budoucna by kroměřížská radnice také chtěla nechat nainstalovat fotovoltaické elektrárny na některé městské budovy, případně objekty, které využívají městem zřizované organizace.

Autor: ČTK
Foto: Palickap, CC BY-SA 3.0, zdroj: www.wikipedia.org