Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Moravoplast Pardubice - vše pro podlahy

Soustředěnou nabídku širokého sortimentu podlahových krytin včetně veškerých doplňků a podlahářského nářadí nalezne zákazník, ať už jde o uživatele, investora nebo podlahářskou firmu, v Pardubicích u firmy Moravoplast a v jejích pěti pobočkách rozsetých po území Čech a Moravy. Jedním z nosných programů firmy je sortiment přírodního linolea firmy Armstrong DLW, který je prodejně stále úspěšnější.

Moravoplast Pardubice je jedním z největších dodavatelů podlahových krytin a souvisejícího sortimentu v rámci celé České republiky. Firma vznikla na začátku roku 1995 a zaměřila se na kompletní dodávky materiálu pro podlaháře (linoleum, korek, parkety plovoucí podlahy, krytiny na bázi PVC, kompletní podlahářská chemie, přechodové a ukončovací profily a samozřejmě velmi široký sortiment nářadí pro podlaháře).

S vyčerpávající nabídkou zboží jde ruku v ruce specializace na výrobky osvědčených značek, které si za dlouhá léta získaly přízeň zákazníků nebo se vyznačují mimořádnými vlastnostmi. Pro Moravoplast je tato specializace typická a zahrnuje dnes značky od více než 10 největších výrobců včetně již zmíněné formy DLW, u kterých se zastavíme podrobněji.

Přírodní linoleum DLW

DLW je tradiční výrobce linolea vycházející z původní 130 let staré receptury, která se za doby existence tohoto výrobce údajně nezměnila. Co se změnilo, je technologie, která je stále propracovanější, pružnější na požadavky návrhářů a samozřejmě velmi precizní z pohledu požadavků na vysokou a reprodukovatelnou kvalitu. Většina běžných spotřebitelů i nemálo odborníků ve stavebnictví si dnes pod pojmem linoleum představuje podlahovou krytinu z PVC, která vznikla s nástupem průmyslové velkovýroby syntetických hmot a od původního linolea si odnesla název. Proto pro ně bude možná velmi příjemným překvapením, že na rozdíl o syntetického linolea je skutečné tj. přírodní linoleum zdravotně zcela neutrální a je vyrobeno z čistě přírodních rostlinných a tedy plně obnovitelných materiálových zdrojů - lněného oleje, přírodní pryskyřice, juty a korku. Přírodní linoleum nejen že plně odpovídá dnešním ekologickým požadavkům, ale svými technickými vlastnostmi (pružná poddajnost, trvanlivost, stálobarevnost, dobré tepelně izolační vlastnosti a difúzní propustnost - to jsou jen nejdůležitější) a pestrými možnostmi barevného řešení podlahy nenalézá konkurenta mezi srovnatelnými typy podlahových krytin. Přírodní linoleum je probarveno ve hmotě, vyznačuje se výraznými a v dnešním pojetí moderními barvami, filigránovými vzory, které lze kombinovat s barevným zdobením (intarzie), a tak plně odpovídá současným požadavkům návrhářů na propojení užitných a estetických vlastností. Přírodní linoleum DLW se vyrábí ve čtyřech typech lišících se stylem barevného řešení v různých barevných odstínech:

Je to Marmorette, které kromě nebarevného provedení ve stylu přírodního korku je vyráběno v široké paletě dalších třiceti osmi decentních i jasných barevných řešení. Tento typ se vyznačuje nepravidelnými a jemně mramorovanými vzory a působí nestárnoucí elegancí.

Colorette umožňuje svým »kropenatým« designem ve dvanácti barvách od výrazných až po velmi jemné členění prostoru podle barevnosti podlahy.

Linorette se dodává v sedmi odstínech a má výraznější mramorování.

Na počest svého vynálezce F. Waltona je pojmenován typ Uni Walton, jednobarevné přírodní linoleum, které se vyrábí v šestnácti jasných barvách. Je vhodné pro pokládku ve čtvercích, ale také pro tvorbu intarzií.

Pátým typem je Linodur, vysoce odolné linoleum tloušťky 4 mm pro velké zatížení např. v průmyslu. Tato krytina, která se vyrábí se v 12 mramorovaných barvách, mj. výborně tlumí hluk. Umožňuje splnit nároky na estetický dojem a užitné vlastnosti např. pro letištní haly, nádraží, sportovní areály apod.

Silné stránky Moravoplastu

Jeznou z nich je bezesporu velká šíře nabídky. Firma se tak může plně zaměřit na hledání řešení pro zákazníka a nikoli na prodej zboží od konkrétního výrobce. Jinak řečeno - každý zákazník zde může nalézt, co potřebuje.

Součástí služeb firmy Moravoplast Pardubice je i zprostředkovávání odborné pokládky podlahovin pro investory nebo individuální zájemce. Zde velmi záleží na typu podlahové krytiny. Pro většinu krytin dodávaných firmou Moravoplast, včetně přírodního linolea, však lze doporučit pouze odbornou pokládku. Vedle jistoty, že podlaha bude provedena s požadovanou kvalitou a rychle, mají zároveň nárok na plnění deklarovaných záruk. Momentálně probíhá na základě tohoto zprostředkování odborná pokládka přírodního linolea na krajském hejtmanství v Pardubicích a téhož podlahového materiálu v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

Autor:
Foto: Archiv firmy