Kostelní náměstí, Ostrava. Foto: Pecold

Na Kostelním náměstí v centru Ostravy začala stavba polyfunkčního domu Václav

Ostrava 25. listopadu (ČTK) - Přípravnými pracemi a archeologickým průzkumem začala na Kostelním náměstí v centru Ostravy první etapa stavby polyfunkčního domu Václav. V budově budou byty, kancelářské prostory a komerční jednotky. Stavba přijde na 300 milionů korun, samotná výstavba by měla začít v roce 2024 a její dokončení se předpokládá v roce 2026. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě skupina Antracit, která je developerem projektu.

"Polyfunkční dům je moderní budova doplňující městský blok v srdci historického jádra Ostravy. Je umístěn v těsné blízkosti centrálního Masarykova náměstí a nejstaršího ostravského kostela svatého Václava. Hmota objektu citlivě respektuje hlavní vstup kostela," uvedl jednatel developerské skupiny Antracit Jan Hasík.

Polyfunkční dům vznikne na místě, které vzniklo asanací původních městských domů. Proluka na Kostelním náměstí je určená k zástavbě rezidenčními nebo administrativními objekty nebo prostory pro občanskou vybavenost. Dosud plocha sloužila jako parkoviště. Součástí první etapy stavby budou přeložka veřejného osvětlení a vodohospodářské stavby. Generálním dodavatelem je ostravská stavební společnost HSF System.

V domě bude 16 bytů s celkovou plochou 1333 metrů čtverečních včetně 76 parkovacích míst. Kancelářské prostory budou mít celkovou plochu 2492 metrů čtverečních a obchodní prostory 599 metrů čtverečních.

"Vzhledem k okolní zástavbě bude celý polyfunkční objekt členěný do menších a výškově odstupňovaných částí tak, aby jeho vzhled odpovídal přirozené různorodosti okolní zástavby v centru města," uvedl místopředseda představenstva firmy HSF System Tomáš Kosa. Autorem architektonického návrhu je pražská společnost Arkos.

Autor: ČTK
Foto: Shutterstock