Ilustrační foto

Nástavba základní školy v Pelhřimově vyjde na 54 milionů korun

Pelhřimov 26. února (ČTK) - Nástavba budovy Základní školy Na Pražské v Pelhřimově bude stát asi 54 milionů korun, většinu pokryje dotace. Cílem je vybudovat nové odborné učebny a také odpovídající zázemí pro školní družinu. Město, které je zřizovatelem školy, to uvedlo na svém webu. Podle starosty Ladislava Meda (ODS) je škola jednou z největších investic, kterou město pro letošní rok připravilo. Dohromady chce dát do svého rozvoje přes 288 milionů korun.

Aby stavení práce naplánované na 12 měsíců co nejméně zasáhly do chodu školy, začnou až 1. června. Provede je společnost I. Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o. Jedno podlaží se bude přistavovat nad objektem, který je určený pro první stupeň základní školy.

Školu navštěvuje v prvním až devátém ročníku asi 500 dětí. Učitelů je ve škole přes 30, celkový počet zaměstnanců je okolo 50. Podle ředitele školy Luďka Charouze má škola málo učeben pro odborné předměty a je také nedostatek učeben, ve kterých by mohla být výuka v menším počtu žáků a individuálně.

V nástavbě budou počítačové učebny, jazykové učebny s kabinety a dvě školní družiny, přístupné budou bezbariérově.

Pelhřimov s asi 16.500 obyvateli ročně hospodaří přibližně se 700 miliony korun. Rozpočet pro letošní rok ještě nemá schválený, zastupitelé v závěru loňského roku rozhodli jen o jeho investiční částí. Celý rozpočet na rok 2024 projednají městští zastupitelé zřejmě na svém příštím zasedání 6. března.

Autor: ČTK
Foto: Gorodenkoff, zdroj: Shutterstrock