Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nová generace otopných těles TOMTON

Jednoduchý, inovativní, ekologický a designový expert na vytápění. Tak se dá na úvod představit společnost TOMTON, která vstupuje na trh se svými precizně zpracovanými radiátory a již nyní sklízí první úspěchy. Na mezinárodním veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem česká firma TOMTON zaujala nejen nás, ale také velkou řadu návštěvníků z celého světa, kteří přišli hledat komplexní řešení pro různé typy interiérů. Za jeden ze svých produktů ještě předtím získala mezinárodní ocenění Red Dot Award 2017.

O vývoji nové technologie, ekologické šetrnosti a designu jsme hovořili s Radkem Pilchem, jednatelem společnosti TOMTON a s Vladimírem Nečasem, produktovým manažerem.

Vývoj a technologie až na prvním místě

Společnost TOMTON vznikla v roce 2010. Inspirována automobilovým průmyslem, směřovala od samého začátku k ambicioznímu cíli – vyvinout technologicky převratné radiátory, které mají vynikat v prvé řadě svou funkčností, bezpečností a precizností. Při náročném vývoji proto firma spolupracovala s celou řadou odborníků z technických vysokých škol, z průmyslového designu a z oblasti vytápění.

Výsledkem je výměník EcoCHANGER®, srdce radiátorů TOMTON, který poskytuje díky optimálnímu proudění vody a vzduchu vysoký výkon i při nízké teplotě kapaliny, a přitom vyniká svými malými rozměry. S tím souvisí jeho další přednosti, jakými jsou nízká hmotnost celého topného tělesa, malý objem výměníku a rychlé dosažení plného výkonu. Celý proces pohybu vzduchu pak probíhá přirozenou konvekcí, nebo za pomocí překvapivě tichých ventilátorů, díky nimž dosahují radiátory až 11 % úspory energie oproti konkurenci.

Jednoduchost se promítla i do klíčového produktového sloganu „ONE TOUCH HEATING SYSTEM”, který shrnuje integraci všech regulačních funkcí do jediného ovládacího ventilu, velmi snadnou instalaci, možnost rychlého snímání krytu a tedy velmi praktické čištění.

Cílem TOMTONu je nabízet svým zákazníkům kvalitní produkt s výbornými užitnými vlastnostmi, proto jsou výsledky pečlivě testovány jak ve špičkových vědeckých pracovištích a laboratořích, tak v praxi při vytápění různých typů interiérů.

Přednosti radiátoru TOMTON

 • Spojení výborných vlastností ‐ funkčnost, kvalita a nezaměnitelný design.
 • R1 – jednoduchý, kompaktní a variabilní díky možnosti polepů.
 • Integrace všech regulačních funkcí do jednoduchého ovládání ventilem DoubleControl®.
 • Určeno pro přirozenou i nucenou konvekci s pomocí tichých ventilátorů.
 • Bezpečný díky oblým hranám a nízké teplotě krytu.
 • Jednoduchá instalace, snadná údržba ‐ jednoduché sejmutí a nasazení krytů.
 • Určeno pro běžný topný systém i pro nízkoteplotní zdroje.
 • Vysoká účinnost na různých teplotních spádech.
 • Úspora energie až o 11 % oproti klasickému deskovému radiátoru.
 • Rychlé dosažení plného výkonu díky malému objemu vody ve výměníku EcoCHANGER®.
 • Šetrný k životnímu prostředí díky snadno recyklovatelným materiálům.
 • Kompletní balení se všemi komponenty bez nutnosti dodatečných objednávek.

Design, který má vyniknout

Nový hráč na trhu s vytápěním vsadil i na kartu průmyslového designu. Na současné podobě radiátorů TOMTON společnost spolupracovala s kolektivem studia Descent s.r.o. pod vedením mezinárodně uznávaného akademického designéra Jiřího Španihela. Vznikly tak čtyři typy krytů z různých materiálů a v široké škále barev, které dovolují nechat radiátor vyniknout nebo jej naopak zakomponovat například do dřevěné nábytkové sestavy. Velkou roli pak hrála také bezpečnost, která se promítla do detailů jakými jsou například elegantní hrany těles.

Radiátor R4

Ekologie určuje směr

Ani v oblasti ekologie TOMTON nezapomíná na společenskou odpovědnost vůči životnímu prostředí. Při výrobě tak převládá snaha používat ekologické materiály a recyklovatelné komponenty.

EcoCHANGER®

Radiátory TOMTON očima redakce

Z radiátoru řady R4 přímo dýchá teplo dřeva, ať už se jedná o provedení v barvě přírodního dubu nebo tmavého ořechu. TOMTON R4 jednoduše povyšuje topení na luxusní prvek interiéru a je prostě jiný, než ostatní. Osobně nás ale velmi zaujala řada R1, která umožňuje opatřit kryt potiskem jednoho z více než 5 000 motivů. Díky tomu si tak přijdou na své maminky, které zařizují pokoj svého dítěte, majitelé komerčních nebo kancelářských prostor nebo kdokoliv, kdo se nebojí popustit uzdu své fantazii.

Obrovskou výhodou je také systém „Dual Lock”, který umožňuje pohodlně sejmout přední kryt a kvalitně radiátor vyčistit. Díky němu je také radiátor snadné nainstalovat a troufneme si říci, že to zvládne každý zručný topenář.

Závěr

Radiátory TOMTON jsou ryze českým výrobkem, který vsází na inovaci a vývoj a díky tomu přináší nový pohled na vytápění. Jak sami říkají: „Vyrábíme radiátory, které nebudete chtít schovávat.” Nebojí se zaujmout jak svým designem, tak novou technologií a spolupracují se špičkovými odborníky a dodavateli s dlouholetou praxí, čímž garantují vysokou kvalitu svých výrobků. Společnost TOMTON je novým expertem na vytápění na českém i evropském trhu.

Více informací naleznete na stránkách www.tomton-radiators.com.

Fotogalerie

Autor:
Foto: Archiv firmy