Wilo-Stratos MAXO je k dispozici jako jednoduché nebo zdvojené čerpadlo a v provedení Wilo-Srato MAXO-Z je určeno k zásobování pitnou vodou.

První inteligentní čerpadlo na světě Wilo-Stratos MAXO

Vysoce účinné čerpadlo Wilo-Stratos MAXO je nástupcem typu Wilo-Stratos, nastavuje nové standardy v oblasti účinnosti systému, uživatelského přístupu a zároveň demonstruje vedoucí pozici značky Wilo v oblasti inovací. Pochlubit se může prestižní cenou "Design Plus powered by ISH", která je symbolem značky kvality pro výrobky vyznačující se šetrností k životnímu prostředí, inovativním designem a účinnou technologií.

Nové čerpadlo Wilo-Stratos MAXO pro oběhové systémy a cirkulaci teplé pitné vody ve velkých budovách stanoví nové standardy energetické účinnosti – rozsáhlé studie a rozhovory se zákazníky v rané fázi umožnily dortmundskému výrobci vyvinout čerpadlo, které je přizpůsobeno požadavkům zákazníka. „Náš Stratos MAXO je první inteligentní čerpadlo na světě. S perfektně optimalizovanými a inovativními funkcemi úspory energie, jako je Multi-Flow, No-Flow Stop a velmi dobrým indexem účinnosti EEI ≤ 0,19 až ≤ 0,17 (závislý na modelu) stanovuje Stratos MAXO nové tržní standardy z hlediska energetické účinnosti systému,” vysvětluje produktový manažer Wilo Michael Dieckmann.

Multi-Flow je nová funkce pro úsporu energie, která umožňuje čerpadlu přizpůsobit svůj výkon přesnému požadavku ostatních připojených čerpadel v systému. Další propracované řídicí funkce jsou velmi uživatelsky příjemné a umožňují energeticky úsporný režim. Například Wilo-Stratos MAXO může automaticky přizpůsobit svůj výstup různým systémovým požadavkům pomocí funkce Dynamic Adapt plus bez nastavení cílové hodnoty. Díky vysokému stupni konektivity je Wilo-Stratos MAXO mimořádně flexibilním řešením, pokud jde o integraci do široké škály aplikací, vysvětluje pan Dieckmann: „Analogová a digitální rozhraní, která jsou u běžných čerpadel stále jen volitelnou funkcí, jež je k dispozici pouze prostřednictvím modulů IF například pro typy Stratos, bude nyní standardem pro Wilo-Stratos MAXO. Nejnovější komunikační rozhraní (Bluetooth) umožňuje jeho použití v přímém spojení s mobilními zařízeními, zatímco <0x201A>Wilo Net' nabízí nové standardní rozhraní pro připojení mezi produkty Wilo, tj. pro ovládání více čerpadel – to jsou funkce, díky nimž je Stratos MAXO jedním z nejlepších. Na trhu jsou k dispozici další moduly CIF, které umožňují bezproblémovou integraci do světa sběrnicových systémů. Čerpadlo bude provozováno a konfigurováno pomocí aplikace vyvinuté na zakázku, jež dokáže načíst data čerpadla a použít je k optimalizaci systému.

Smart technologie pro komplexní komunikaci

Od integrace v automatizaci budov až po řízení mobilní aplikací zajišťuje Wilo komplexní komunikační schopnosti s inteligentními a Smart technologiemi – to samozřejmě platí i pro Wilo-Stratos MAXO. S pomocí nejnovější verze mobilní aplikace Wilo-Assistant zpřístupňuje Wilo do smartphonů a tabletů celou škálu vysoce účinné technologie čerpadel. Nový design a intuitivní ovládání aplikace se stále více stává každodenní pomůckou obchodníkům, projektantům a instalatérům při jejich práci. Nové funkce a komplexní řešení rozšiřují nabídku funkcí, které dříve nabízela předchozí verze Wilo-Assistant. Provozní bod a centrální provozní stavy lze vyvolat a sledovat v reálném čase. Aplikace také poskytuje podporu předem, např. během projektování a výběru čerpadel, v procesu instalace a uvádění do provozu a následně během provozu s funkcí dálkového ovládání a dálkové údržby.

Komunikační rozhraní (Bluetooth) umožňuje čerpadlu přímé spojení s mobilními zařízeními, zatímco "Wilo Net" nabízí nové standardní rozhraní pro komunikaci mezi produkty Wilo, tj. pro ovládání více čerpadel.

Perfektní konektivita, snadná konfigurace

Asistent nastavení s naváděním aplikací nabízí intuitivní ovládání a vynikající uživatelskou přívětivost. Zelený knoflík je nový prvek čerpadla Wilo-Stratos MAXO: „Nová technologie zeleného knoflíku je nástupcem našeho červeného tlačítka a kombinuje osvědčené ovládání s novými a optimalizovanými funkcemi. To vytváří zcela novou dimenzi uživatelského komfortu. Bylo také důležité, aby se instalace čerpadla stala mnohem jednodušší,” dodává produktový manažer. „Nový rozměr displeje má nyní jasnější uspořádání a nabízí více prostoru. Elektrické připojení je řešeno přes optimalizovaný Wilo-konektor. To znamená, že pro základní zapojení čerpadla nemusí být demontována žádná z jeho částí.

Funkce měření množství tepla je další výhodou systému Wilo-Stratos MAXO – nyní může přepínat mezi režimem vytápění a chlazení, aby bylo možné oddělit měření chladicích veličin. Nové režimy řízení zajišťují flexibilní a dokonalé přizpůsobení pro všechny aplikace – funkce stálé cílové teploty nebo konstantní diferenční teploty ještě více zvyšují účinnost čerpadla a celého systému. Regulace teploty oběhového čerpadla také pomáhá předcházet růstu legionel v potrubí pitné vody. Stratos MAXO-Z je také ideální pro specifické hygienické požadavky, protože automaticky rozpoznává prováděný program tepelné dezinfekce a podporuje opláchnutí potrubí zvýšením jeho výkonu na maximum. Wilo-Stratos MAXO je k dispozici jako jednoduché nebo zdvojené čerpadlo a v provedení Wilo-Stratos MAXO-Z pro zásobování pitnou vodou.

Cena Design Plus

Při světové premiéře Wilo-Stratos MAXO v roce 2017 na předním světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem získalo čerpadlo ocenění „Design Plus powered by ISH”. Tato cena je symbolem značky kvality pro výrobky, které se vyznačují šetrností k životnímu prostředí, inovativním designem a účinnou technologií.

Centrála WILO SE v Dortmundu.

O společnosti Wilo

WILO SE je jedním z předních světových dodavatelů čerpadel a čerpacích systémů pro technické zařízení budov, vodní hospodářství a průmyslový sektor. Společnost sídlí v Dortmundu v Německu a její historie sahá do 19. století, konkrétně do roku 1872, kdy ji jako továrnu na měď založil pan Louis Opländer. Firma rostla a v roce 2011 založila rodina Opländer Nadaci Caspar Ludwig Opländer. Nadace je nyní majoritním akcionářem WILO SE s podílem přibližně 90 procent.

Dnes má Wilo přes 60 poboček ve více než 50 zemích, přibližně 7 700 zaměstnanců a určuje nové standardy jako lídr inovací.

Svým zákazníkům nabízí produkty šité na míru s vysokou účinností systémů a maximálními úsporami energie. Snahou Wilo je být individuální, jak je nutné, a být účinný, jak je jen možné. S využitím inteligentních řešení, které spojují lidi, produkty a služby, je skupina Wilo na cestě k tomu, aby se stala průkopníkem v tomto odvětví.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv WILO CS, s. r. o.