Světová premiéra smaltovaných umyvadel Kaldewei na ISH ve Frankfurtu

Špičkový německý výrobce smaltovaných van a sprchovacích vaniček otevírá v roce 2015 nový segment výrobků. Umyvadla ze smaltované oceli Kaldewei jsou důsledným rozšířením jeho stávajícího portfolia.

Kromě nových designových řad jsou k dispozici také umyvadla, která se dají kombinovat s nejúspěšnějšími modelovými řadami od Kaldewei. Spotřebitelé tak mají možnost zařídit svou koupelnu od sprchovacího prostoru přes koupací vanu až po místo určené k mytí v jednotném materiálu, harmonickém designu a vyladěném barevném provedení. „Díky tomuto rozšíření přenášíme silné stránky materiálu smaltovaná ocel Kaldewei, jako například odolnost, hygieničnost a snadné čištění z osvědčených extra plochých sprchových vaniček a koupacích van Kaldewei na umyvadla. To není jen projevem důslednosti, ale odpovídá to i opakovanému přání předních architektů, stavebníků a osob, které rozhodují o objektech,” vysvětluje Franz Kaldewei.

Harmonie v koupelnách

K důležitým rodinám výrobků Kaldewei Puro, Cono a Centro si lze současně pořídit také ladící umyvadla ze smaltované oceli Kaldewei. Ta svým designem navazují na charakteristické prvky koupacích van nebo sprchových vaniček a nabízejí v moderní koupelně perfektní kombinaci. Například koupací vana Conoduo a její doplněk, extra plochá sprchová vanička Conoflat, nyní vytvářejí se sladěným umyvadlem Cono jednu designovou rodinu, kterou spojuje puristické tvarové pojetí a čtvercový smaltovaný kryt odtoku.

Umyvadla Kaldewei Silenio na desku
Zápustná umyvadla Kaldewei Puro

Kaldewei Meisterstück Emerso od Arika Levyho

Ve spolupráci s hvězdným designérem Arikem Levym rozšířila firma Kaldewei svůj luxusní segment Meisterstücke kromě volně stojící koupací vany také o sladěnou řadu umyvadel. Těžištěm je stálé napětí mezi strohou geometrií a měkce plynoucími tvary a úhly, které pozorovatele znovu a znovu vtahují do svého kouzla. „Nešlo jen o to navrhnout nový tvar – naší snahou bylo najít řadu parametrů, v jejímž konečném výsledku bude dokonalý výrobek.” vysvětluje Arik Levy. Umyvadlo Meisterstück Emerso je inverzně ztvárněný protějšek ke koupací vaně Meistertück Emerso, jež je s vanou v dokonalé harmonii tím, že zachycuje její charakteristické vlastnosti. Jako odlité z jednoho kusu smaltované oceli Kaldewei a s jemným sklonem okrajů směrem dovnitř je volně stojící umyvadlo Emerso přístupné ze všech stran a nevšedním způsobem ovlivňuje architektonické ztvárnění koupelny. Meisterstück Emerso od Arika Levyho je dostupné také jako zápustné.

Umyvadla Kaldewei Cono na desku a vana Meisterstück CONODUO
Umyvadla Kaldewei Centro na desku

Kaldewei Sileni od Anke Salomon

Koupací vany a umyvadla této řady jsou navzájem sladěná a vyznačují se harmonickými plynulými tvary. Na stranách se vnitřní obrysy umyvadla Silenio jemně svažují směrem dovnitř a vytvářejí měkkou a přirozenou prohlubeň. Naproti tomu poskytuje precizní okraj a příkře spadající zadní část umyvadla optimální komfort.

Vana Kaldewei Incava a umyvadla Kaldewei Silenio

Jednotný materiál pro sprchovou vaničku, vanu a umyvadlo – smaltovaná ocel Kaldewei

Všechna umyvadla od Kaldewei lze použít jako ryzí sólisty, ale na druhé straně nabízejí díky pravým úhlům a malým poloměrům rohů dokonale elegantní a nadčasové ztvárnění také v kombinaci s nábytkem a deskami. Instalace umyvadel je snadná a spolehlivá. Od vestavného provedení pod desku, přes umyvadla zapuštěná do desky, položená na desku nebo montovaná na stěnu, až po sloupové umyvadlo Meisterstück, volně umístitelné v prostoru. Umyvadla Kaldewei lze pořídit až ve čtyřech rozměrech v každé řadě modelů.

Smaltovaná ocel se v koupelně osvědčuje již celá desetiletí díky svým jasným materiálovým přednostem. Povrch ze smaltované oceli Kaldewei není jen výjimečně kvalitní, ale lze jej také snadno čistit a vykazuje velmi dlouhou životnost.

Autor: JUDr. Ivana Marcinová
Foto: Archiv firmy