Veletrh ISH 2011 – voda a energie pro život

Mezinárodní veletrh ISH, který se konal ve dnech 15. až 19. března 2011 ve Frankfurtu nad Mohanem, patří k nejvýznamnějším světovým veletrhům koupelnového designu, technických zařízení budov, klimatizace a obnovitelných zdrojů energie.

Veletrh se koná jednou za dva roky již více než padesát let a v letošním roce bylo jeho hlavním tématem dlouhodobě udržitelné využívání vody a energie. Tuto největší světovou přehlídku zařízení koupelen, efektivních způsobů vytápění a vyspělé klimatizační techniky, jež byla prezentována téměř dva a půl tisíci vystavovateli, navštívilo přes dvě stě tisíc návštěvníků.

Nové trendy v koupelnovém designu

Vystavovatelé ekologických a designových koupelen uvedli své novinky v sekci ISH Water. Sezóna 2011/2012 se nese ve třech rovinách, které korespondují s hlavním mottem veletrhu. Jsou to Zelená koupelna – návrat k přírodě, Snadná koupelna a Koupelnový interiér – pryč se zdmi.

Zelené koupelny jsou zaměřeny především na úsporné využívání omezených zdrojů vody a ekologického designu. Při výrobě zařizovacích předmětů se upřednostňuje využívání recyklovatelných materiálů, např. mědi, oceli, dřeva, skla a keramiky.

Cílem návrhů Snadných koupelen je vytvoření pohodlného řešení, které nabídne uživatelům všech věkových skupin optimální podmínky a pohodlí. Koupelnový interiér je úzce spjat s novou interpretací významu koupelen a prostorových řešení. V širokém sortimentu mohli návštěvníci shlédnout funční i vzhledové novinky van, sprchových koutů, koupelnového nábytku, doplňků, keramických výrobků, bazénů, saun a úpraven vody.

Vytápění a chlazení

Energetická sekce ISH Energy se stala přehlídkou toho nejlepšího v oblasti technických zařízení budov. Návštěvníci si mohli prohlédnout širokou škálu efektivních a úsporných topných systémů, a to nejen tradičních kotlů, krbů a kamen, ale také tepelná čerpadla, chladicí a ventilační techniku a další účinné systémy využívající především obnovitelných zdrojů energie. Více informací najdete na www.ish.messefrankfurt.com.

Příští veletrh ISH se bude konat 12. až 16. března 2013 ve Frankfurtu nad Mohanem.

1 Zpracováno z tiskových podkladů k veletrhu ISH.

Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv Messe Frankfurt GmbH