ISH 2017

Aktuální trendy v oblasti koupelnového designu, moderní vodovodní systémy šetřící čas a finance nebo novinky pro vytápění, klimatizace, chladící či ventilační techniku. Na to vše se lze těšit na mezinárodním veletrhu ISH, který se koná každé dva roky ve Frankfurtu nad Mohanem. V letošním roce ho můžete navštívit ve dnech 14.–18. března.

Již nyní víme, že výstaviště bude zcela zaplněno a své výrobky a technologie přijede představit více než 2 400 předních vystavovatelů. Většina z nich přichystala pro návštěvníky novinky a inovace. Součástí veletrhu se stane předávání řady významných cen a nebude chybět ani pestrý doprovodný program. Kdo se na veletrh chystá, rozhodně nebude litovat.

Na největším světovém veletrhu sanitární techniky, vytápění a klimatizace, veletrhu ISH se vše točí kolem energie (ISH Energy)vody (ISH Water). Toto jsou také dvě hlavní části veletrhu. Pojítkem jim je svět technologie instalací (World of Installation Technology).

ISH Water

Je největším světovým showroomem koupelnového designu s úplným spektrem produktů pro vybavení koupelen. Představí špičkové novinky v oblasti technologií, designu, udržitelnosti. Vše pod heslem „Koupelna pro lidi”.

ISH Water naleznete společně s World of Installation Technology v halách 3, 4, 5 a 6, rovněž v rámci Fóra a "Festhalle".

World of Instalation Technology

Ukáže moderní vodovodní systémy, které pomáhají ušetřit čas a peníze a zároveň zvýší spokojenost svých uživatelů. Těšit se také můžeme na nové rozvody techniky nabízející rovněž systémová řešení, úsporu času a peněz. Svět technologie instalací je prvek spojující ISH voda s ISH Energy.

ISH Energy

Zahrnuje celé spektrum služeb a produktů pro stavebnictví, které souvisí s energií – vytápění, klimatizace, chladicí a ventilační technika. Vše je zaměřeno především na efektivní topné systémy ve spojení s využíváním obnovitelných zdrojů (solární kolektory, tepelná čerpadla, biomasy, využití odpadního tepla apod.). Na veletrhu ISH jsou technologie spojené s klimatizací, chlazením a větrání vedeny pod názvem Aircontec. Technologie jsou orientovány do budoucna tak, aby přinášely nová řešení. Kromě tepelných čerpadel na vytápění a chlazení tu proto naleznete solární klimatizační systémy nebo technologie nepřímého chlazení odpařováním atd.

ISH Energy naleznete v halách 8, 9, 10 a 11, v západní části výstaviště a v Exhibition Centre.

Doprovodný program

Vedle velkého množství nejrůznějších inovací, které vystavovatelé na ISH nabídnou, čeká návštěvníky také široký doprovodný program. V rámci programu veletrhu ISH proběhne předávání ceny Design Plus powered by ISH energií, udělí se cena Innovation Award fo Architecture and Technology, cena Ofemflamme Design Award a další. Specializované přednášky nabídnou příklady z praxe, probíhat budou panelové diskuze, na komentovaných prohlídkách se můžete seznámit s nejnovějším vývojem, získat informace a navázat nové kontakty.

Důležité informace pro návštěvníky

Adresa frankfurtského výstaviště

Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Ludwig-Erhard-Anlage 1
603 27 Frankfurt am Main
Tel.: +49 69 75 75-0

Otevírací doba

  • 14.–17. března: od 9 do 18 hodin
  • 18. března: od 9 do 17 hodin

Vstupenky

Vstupenky si můžete zakoupit on-line za zvýhodněnou předprodejní cenu a vyhnout se tak čekání u pokladen ve Frankfurtu. Navíc tato vstupenka slouží i jako jízdenka městské hromadné dopravy v celém Frankfurtu.

  • předprodej – 17 €
  • pokladna – 40 €

Na veletrhu doporučujeme navštívit

Název firmyHala / stánekInformace
2VV s.r.o.11.1 / B 69Renomovaný výrobce vzduchových clon, větracích jednotek a široké škály vzduchotechnických výrobků.
FENIX GROUP a.s.6.0 / B 41Český výrobce a prodejce kompletního sortimentu elektrických topných systémů.
JANKA ENGINEERING s.r.o.11.0 / D 81Jeden z předních výrobců a dodavatelů komfortní a průmyslové vzduchotechniky, klimatizace a chlazení.
KORADO, a.s.8.0 / E 33Přední výrobce těles pro ústřední vytápění (radiátorů).
MINIB, a.s.11.0 / B 81Přední evropský výrobce otopných těles a konvektorů.
REHAU AG + Co 6.07 / A 87
SCHELL GmbH & Co. KG4.1 / F 46Vysoce kvalitní armatury pro technické zařízení budov.
Viessmann Werke GmbH & Co. KG 8.0 / F 96Přední mezinárodní výrobce topných, průmyslových a chladicích systémů společně s kompletní nabídkou pro Vaše vytápění.

Jak se na výstaviště dostat?

Pojedete-li autem, potom pro příjezd k požadované vstupní bráně zadejte adresu příslušné ulice:

  • Parkovací dům Rebstock: Zum Messeparkhaus Rebstock
  • West Gate: Strasse der Nationen
  • North gate: Katharinenkreisel
  • Gates 8 a 9: Katharinenkreisel
  • East gate: Brüsseler Strasse
  • South gate: Europa-Allee

Na příjezdech do Frankfurtu jsou umístěny dálniční ukazatele "Messe Frankfurt" nebo "Messe", které vás dovedou přímo na výstaviště.

Zaparkovat můžete v parkovacím domě "Rebstock", který se nachází hned vedle areálu. Nabízí dostatek parkovacích míst pro všechny návštěvníky. Kyvadlovým autobusem se dopravíte z parkoviště na výstaviště zdarma.

Více informací naleznete na www.messefrankfurt.cz.

¹) Přeloženo a redakčně upraveno z podkladů https://ish.messefrankfurt.com
Autor: Mgr. Helena Hejhálková