Příznivé výsledky na ISH 2017: 200 114 návštěvníků a 2 482 vystavovatelů

Množství superlativů umocněných rekordními růstovými statistikami a nadšenými citacemi tvořilo obsah závěrečné zprávy z mezinárodního veletrhu vody a energie ISH 2017. Ten se konal v březnu 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem. Českou republiku na této výjimečné akci zastupovalo přes 20 vystavovatelů a kolem tisícovky návštěvníků.

Veletrh ISH je u nás i za našimi hranicemi považován za největší světový veletrh vody, energie a všeho, co se kolem těchto dvou životodárných podstat točí. V pěti dnech od 14. do 18. března 2017 zde na ploše 260 000 m2 prezentovalo své výrobky a služby 2 482 vystavovatelů z 61 zemí (889 z Německa), přičemž tu nechyběl nikdo ze světových lídrů v oboru, říkají oficiální statistiky.

Rekordní návštěvnost a mezinárodnost

Pořadatelé dále napočítali 200 114 návštěvníků, kteří přicestovali do Frankfurtu, aby objevili množství inovací a nejčerstvějších trendů. Při minulé akci v roce 2015 se návštěvnost vyšplhala k číslu 196 777.

Zároveň s tím letošní veletrh ISH posílil i svou mezinárodnost: 64 % vystavovatelů a 40 % návštěvníků přicestovalo ze zemí mimo Německo. „ISH stále roste a je víc a více mezinárodní. Tyto ukazatelé jsou vynikající a nálada ve výstavních halách byla výborná. Jsme velice spokojeni s výsledky této akce,” řekl Wolfgang Marzin, president a generální ředitel Messe Frankfurt.

Také pětiprocentní nárůst počtu zahraničních návštěvníku (tzn. mimo SRN) na úroveň 80 045 (z 75 819 v roce 2015) dál posílilo postavení veletrhu ISH jako hlavního světového odborného veletrhu v tomto oboru. Z pohledu zahraniční návštěvnosti patřily k největším zemím Čína, Itálie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Spojené království, Polsko, Belgie, Rakousko a Španělsko.

Vysoká úroveň veletrhu

Všichni významní účastníci této akce ocenili její špičkovou úroveň. Speciálně se zde podařilo navázat velké množství nových obchodních kontaktů a to se setkalo s velkým upokojením ze strany vystavovatelů. Z nich pak plných 80 % vystavilo tomuto veletrhu v tomto ukazateli nejvyšší známku.

Co se týče pozitivních ekonomických vyhlídek, takto vnímalo současnou realitu plných 88 % vystavovatelů. Pokud jde speciálně o německé vystavovatele, pozitivní vyhlídky hlásilo 93 % z nich.

Neméně pozoruhodná byla míra spokojenosti s veletrhem mezi návštěvníky, která podle průzkumu zaznamenala rekordních 97 %.

Řada novinek

Úžasné bylo i množství novinek, které byly na veletrhu představeny. O nich bychom informovali více v následujícím čísle Stavebnictví a interiér.

Další veletrh ISH se bude konat ve Frankfurtu nad Mohanem od 12. do 16. března 2019.

¹) Autor čerpal z oficiální zprávy ISH 2017

Fotogalerie

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Helena Hejhálková, archiv messe-frankfurt