Veletrh Light + Building odložen. Konat se bude až v září 2020

Vzhledem k šíření koronaviru v Evropě se po intenzivních konzultacích Messe Frankfurt rozhodl odložit veletrh Light+Building. Tato přední světová výstava zaměřená na technologie osvětlení a stavebnictví se odehraje až na podzim, v termínu 27. září až 2. října 2020.

Epidemie Covid-19 v Itálii si vyžádala novou analýzu situace v úzké spolupráci s úřady veřejného zdraví ve Frankfurtu. Po organizátorech veletrhu byla požadována vícestupňová zdravotní kontrola hostů z Číny, jejíž provedení by bylo pro Messe Frankfurt velmi náročné. Kromě toho je zaváděno stále více cestovních omezení, což ztěžuje účast na veletrhu jak návštěvníkům, tak vystavovatelům. Organizátoři se proto rozhodli veletrh odložit.

Toto rozhodnutí podporují spolupracující partneři Light+Building, Ústřední asociace německého elektrotechnického průmyslu (ZVEI) a Ústřední asociace německých elektrikářů (ZVEH). Podporu vyjádřila též přední italská sdružení. Po Německu totiž pocházejí největší skupiny vystavovatelů a návštěvníků z Číny a Itálie, které jsou novým typem koronaviru významně zasaženy.

Nový termín: Light + Building v září 2020

Messe Frankfurt však chce zajistit, aby příležitosti zprostředkované výstavou Light + Building zůstaly dostupné pro všechny účastníky trhu, a to v aktuální sezóně. Light + Building 2020 se proto odkládá a bude se konat ve Frankfurtu nad Mohanem mezi polovinou a koncem září 2020.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv redakce