O lávce nad fotbalovým stadionem Bazaly

Desítky let slouží tato lávka chodcům přecházejícím přes čtyřproudovou silniční komunikaci z Nejedlého ulice na Českobratrskou a přilehlou zastávku MHD Jaklovecká. Mostek ve Slezské Ostravě dříve využívaly i davy fanoušků mířící na zápasy fotbalistů Baníku. Možná i proto je tak masivní, z poctivého železobetonu.

Nyní je zde o poznání menší frekvence chodců. Na konstrukci je navíc patrný hlodající zub času a neexistující údržby: rezavé konstrukční prvky včetně zábradlí, vydrolený beton na přístupových schodech a rampách, viditelná destrukce způsobená zatékáním vody do mostovky a sloupů. Proto tento pět metrů široký, 80 metrů dlouhý a četně lomený objekt dozná letos generální rekonstrukce, a to včetně nových izolací, zábradlí, říms i povrchů. Její dokončení je naplánováno na listopad.

Nadchod zpříjemní truhlíky se zelení, lavičky, výhledové okno... Obrazový rám umožní pořizování panoramatických fotografií. Realizátorem zmíněných oprav je společnost Ostravské komunikace.

Na lávce bude nápis SLEZSKÁ !!! Opraveno bude i nejbližší okolí plus zastávky městské hromadné dopravy. Přibudou například sedačky provedené ve stylu fotbalové střídačky v barvách oblíbeného Baníku.

Fotogalerie

Autor: Mgr. Zdeněk Svoboda
Foto: Zdeněk Svoboda