Jan Tesař, autorizovaný architekt a pedagog na Fakultě architektury ČVUT. (foto INTRO TV)

Od výběru pozemku až po stavební práce. Renomovaný architekt odpoví na otázky ohledně stavby rodinného domu

Co všechno je potřeba před výstavbou vlastního bydlení zvážit, jak vybrat nejvhodnější pozemek a kdy má smysl navázat spolupráci s architektem? Na všechny tyto oblasti se podíváme ve spolupráci s architektem Janem Tesařem.

Jan Tesař, autorizovaný architekt a pedagog na Fakultě architektury ČVUT, který od roku 2008 působí v autorské dvojici s Jánem Stempelem pod značkou Stempel & Tesař architekti, má na svém kontě řadu úspěšných realizací. Stěžejní část jejich tvorby tvoří návrhy rodinných domů, o nichž vydali i řadu publikací (Czech Houses či tři díly 99 domů).

Vedle informací týkajících se výběru vhodné stavební parcely prozradí Jan Tesař například i způsoby, jak se lze vypořádat s atypickým pozemkem, a co všechno se dá zjistit z územního a regulačního plánu.

K související problematice se vyjádří i řada hostů. Například krajinářská architektka Lucie Vogelová z ateliéru Terra Florida se zaměří na plánování zahrady. Jiní budou řešit výběr materiálů a konstrukčního řešení, oken, vhodný tvar střechy, nebo odpoví na praktické otázky, jako jsou finanční rozpočet, délka povolovacího řízení či výběr stavební firmy.

Seriál videí na Youtube

Chcete-li se dozvědět, na co všechno je potřeba se při plánování vlastního bydlení zaměřit, jaké komplikace vás mohou potkat a s čím vším vám architekt může pomoci, nenechte si ujít průběžně zveřejňovaná videa na YouTube kanálu INTRO TV. Od července do prosince letošního roku se budou objevovat v rámci seriálu Stavíme s architektem.

Díky spolupráci s časopisem INTRO celou problematiku přiblížíme postupně též čtenářům našeho webu prostřednictvím série článků, ve kterých nejenom shrneme to nejpodstatnější, ale přidáme též bonusové fotografie a některé zajímavosti, které ve videích nezazněly.

Fotogalerie

Autor: Jiří Hejhálek ml.
Foto: viz popisky