Odborníci na veletrhu For Arch představí podmínky pro dotace Nové zelené úsporám

Praha 19. září (ČTK) - Letošní 34. ročník veletrhu For Arch, který dnes začíná v pražských Letňanech, se kromě tradiční prezentace stavebních materiálů a trendů zaměří také na podmínky pro získání dotací v další fázi programu Nová zelená úsporám. Vstoupily v platnost letos v září. Stavební novinky stejně jako loni doplní 18. ročník veletrhu nábytku, interiérů a bytových doplňků For Interior.

"Dotace na úsporné bydlení rezonují naší společností rok od roku více. Na tento trend reaguje také veletrh For Arch, který každoročně přináší společně s odborníky velké množství možností, jak získat bezplatně maximum informací. Návštěvníci se budou moci poradit přímo s profesionály ze Státního fondu životního prostředí ČR a s mnoha dalšími odborníky, kteří se sejdou v PVA Expo Praha," řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Kromě ukázek sortimentu pro stavby a přestavby nabídne veletrh také přednášky a konference. Probírat se bude hlavně aktuální energetické úspory, alternativní zdroje energií moderní nízkoenergetické stavby a dřevostavby. Poradit se návštěvníci budou moci také o fotovoltaických panelech a vytápění.

Asociace českých nábytkářů již tradičně zveřejní první den veletrhu odhad výroby a tržeb z prodeje nábytku za letošní rok. Oceněny budou nejzajímavější produkty a nejpoutavější expozice cenami Grand Prix.

Na letošní For Arch je přihlášeno 415 vystavovatelů z devíti zemí, dalších více než sto vystavovatelů představí své produkty na souběžném For Interior. Letos je také větší zájem médií.

Pořadatelé předpovídají obdobnou účast jako v předpandemickém roce 2019. Tehdy letňanské Expo navštívilo skoro 73.000 lidí. V minulém roce byla návštěvnost 42.561 účastníků.

Autor: ČTK
Foto: Kateřina Kočická