Jeden z vítězů ročníku 2017 - kanceláře společnosti Airbank. Foto: archiv společnosti Prochazka & Partners

Organizátoři soutěže Kanceláře roku spouští registraci přihlášek

V rámci jubilejního pátého ročníku soutěže Kanceláře roku byla dnes spuštěna registrace přihlášek. Mimo to letos organizátor soutěže, přichází s celou řadou novinek. Tou největší je přesun slavnostního galavečera na léto a namísto interiéru Paláce Žofín se tato událost bude konat v prostorách zahrad. Hosté se tak mohou těšit na kouzelnou gala garden party v samém srdci Prahy. Díky tomu mají soutěžící více času na přípravu svých přihlášek. Hlásit do soutěže se až do 30. dubna 2021 již tradičně mohou jak architektonická studia, tak samotné firmy.

Soutěž kanceláře roku vznikla v roce 2016 a nyní probíhá již její 5. ročník. Odborná porota hodnotí interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovace (technologické, materiálové, praktické), atmosféry prostředí, a především kvality pracovního prostředí. Napříč všemi kategoriemi oceňuje atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným místem k bytí, což nabývá na významu hlavně vzhledem k tomu, jak velkou část svého času většina z nás tráví v kanceláři. Vítězové budou vyhlášeni na závěrečném galavečeru během léta v zahradách Paláce Žofín, na který budou pozvání zástupci všech přihlášených společností.

V loňském roce vznikla celá řada úžasných kancelářských realizací, které si zaslouží soutěžit o prestižní ocenění, kterým titul ‚Kanceláře roku‘ bezpochyby je. Vidíme, že nyní samotný koncept a užití kanceláří prochází u velké části firem změnou paradigmatu. O to důležitější je docenit firmy, které se v současné nelehké době snaží vytvořit to nejlepší zázemí pro své lidi. Každá doba má svá specifika a jménem poroty mohu vyjádřit očekávání, že se letos opravdu těšíme na realizace, které vznikly v době pandemické. Svým způsobem jsou totiž začátkem nového trendu,“ říká Radek Procházka ze společnosti Prochazka & Partners a zakladatel soutěže Kanceláře roku.

Kanceláře společnosti Broadcom, jež figurovaly mezi vítězi ročníku 2018. Foto: archiv společnosti Prochazka & Partners

Důvod přesunu slavnostního galavečera z ledna na léto je nasnadě – i díky plánované vakcinaci je očekávána jak lepší epidemiologická situace, tak i možnost organizovat akce pod širým nebem. Prestiž soutěže, rostoucí počet přihlášených i kvalita realizací si zaslouží adekvátní podobu slavnostního galavečera.

Výjimečné kancelářské interiéry firem v České republice letos soutěží v devíti kategoriích, do kterých se mohou soutěžící přihlásit:

  • Nejlepší regionální kancelář
  • Kancelář nad 5.000 m2 
  • Kanceláře finančních institucí
  • Advokátní kanceláře
  • IT kanceláře
  • Poradenské kanceláře
  • Kanceláře 21. století
  • Hub & Co-working kanceláře
  • Employee friendly kanceláře
Jedne z vítězů roku 2019 – kanceláře firmy Doyle Dane Bernbach Prague. Foto: archiv společnosti Prochazka & Partners

Pomyslnou desátou kategorií je speciální Cena poroty, udělovaná napříč všemi soutěžními kategoriemi. Jejím cílem je ocenit výjimečný přínos pro architekturu a design.

V rámci hodnocení soutěžních realizací se zaměřujeme i na kvalitu pracovního prostředí. Tu bezpochyby ovlivňuje i výběr kvalitního typizovaného i atypického nábytku. V souvislosti s aktuálními hygienickými opatřeními ve firmách jsme navíc svědky většího dělení pracovního prostoru. Díky tomu se tak vytváří zázemí a místa pro setkávání pro jednotlivé týmy,“ dodává Jiří Zavadil, Managing Director společnosti Vitra a porotce soutěže Kanceláře roku.

Mezi vítězi ročníku 2018 se objevila i společnost Nano Energies. Foto: archiv společnosti Prochazka & Partners

Kromě kvalitního vybavení přispívá ke spokojenosti a vyšší produktivitě zaměstnanců i nižší hladina hluku v kancelářích. „Doposud se kancelářské firmy zaměřovaly primárně na snižování hluku v open-space prostorech. Nově, vlivem Covid-19, dochází nejen k využívání mobilních odhlučněných pracovišť pro jednoho i více pracovníků, ale také k intenzivnějšímu rozdělování celých kanceláří na menší celky, mj. díky akustickým proskleným příčkám. V takto vytvořených menších místnostech pak vzrůstá zájem o prvky potlačující ozvěnu jako jsou stropní obklady či dokonce akustické obrazy na zdi. Pozitivním výsledkem všech těchto úprav je zvýšení bezpečnosti a produktivity pracovníků v kancelářích,“ říká Jaroslav Vendl, spoluzakladatel společnosti SilentLab a porotce soutěže Kanceláře roku.  

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv společnosti Prochazka & Partners

1) redakčně zkráceno