Otočné dveřní křídlo bez zámku a kliky

V jednoduchosti se nachází nejen krása, ale také dokonalost! Seznamte se s inovativním systémem otevírání dveří – M&T magnetic.

Dokážete si představit, že otočným dveřím zmizí klika a z jejich zámku dokonce i střelka? A přitom se dveře krásně dovírají, otevírají a pevně drží v zárubni? Jde to, což potvrzuje inovativní systém otevírání a zavírání M&T magnetic, který funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně. Jejich protikusem je pak blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakékoli střelky v zámku. Zavřené dveřní křídlo drží pouze magnetická síla... a to skutečně pevná! Magnety se vzájemně míjí, nedotýkají se, proto je při dovírání slyšet pouze dotek dveří do těsnění. Otevírání dveřního křídla je pak absolutně bezhlučné.

Tím, že v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu, je eliminováno opotřebení součástek, a tak i prodloužena životnost celého systému. „Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme. I přesto ale víme, že dveře s klikou nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,” říká Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T a konstruktér systému M&T magnetic, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný otevíráním lednice, systém ovládání dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad.

Sílu magnetů lze velice snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu. Jeho pootočením se k sobě magnety přiblíží, nebo naopak oddálí, a tím se zvýší, nebo sníží síla jejich vzájemného působení. Systém M&T magnetic je doplněn o originální úchopná madla, která se vyznačují propracovanou ergonomií při zachování minimalistického vzezření. U vybraných modelů je pomocí magnetických destiček vyplněn ovládací prostor madel povrchem identickým s dveřmi. Tak zůstává viditelná pouze okrajová kontura madla a jeho úchopná plocha. Všechny modely jsou navíc opatřeny vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Tvrdá kovová vrstva garantuje odolnost vůči oděru i poškrábání. Ovšem to není vše. „Součástí některých modelů madel, například YES! nebo OKO, je rovnou integrované zamykání WC/koupelna. To přináší dosud nepoznaný dojem, protože zámek nenarušuje designovou čistotu dveřního křídla,” říká na závěr Roman Ulich.

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy