Ilustrační foto

Pardubický kraj dá u Chrudimské nemocnice vybudovat velké parkoviště

Chrudim 9. února (ČTK) - Pardubický kraj dá u Chrudimské nemocnice vybudovat velké parkoviště. Místa pro auta v blízkosti zdravotnického zařízení nestačí. Vozy bude možné odstavit přímo v areálu nemocnice, kde dosud bylo míst málo. Náklady dosáhnou 5,6 milionu korun, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

"Po řadě debat a jednáních jsme se rozhodli pro rozšíření parkovacích ploch současného parkoviště v severovýchodní části areálu a vytvoření 87 nových parkovacích míst," uvedl hejtman Martin Netolický (3PK/SOCDEM).

Nová plocha bude napojena na dosavadní parkoviště, bude odvodněna a osvětlena. "Pro rozšíření parkovací plochy bude nutné provést demolici dvou objektů, lehké plechové haly a bývalého skladu hořlavin," uvedl náměstek hejtmana pro investice Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj). Podle náměstkyně hejtmana Michaely Matouškové (STAN) hledal kraj s ohledem na pacienty vhodný prostor uvnitř areálu.

Parkoviště u Chrudimské nemocnice bývají často přeplněná. Pacienti obvykle blokují stání u protějšího Penny Marketu, kam se vejde asi 75 aut, nedostatečnou kapacitu má i parkoviště za prodejnou, které je na pozemcích města.

Vedení Pardubického kraje se také snaží alespoň částečně zmírnit nedostatek parkovacích míst u krajské nemocnice v Pardubicích. Další stání by mohla vniknout směrem k železniční trati. Hejtmanství rovněž již mnoho let mluví o výstavbě parkovacího domu v areálu nemocnice, v plánu jsou dva.

Autor: ČTK
Foto: merrymuuu, zdroj: Shutterstock